W Projekcie Energia Społeczna kontynuujemy etap pilotażowego wdrożenia modeli wiązek usług. Mieszkańcy już 30 gmin mogą korzystać z zaprojektowanych razem z lokalnymi przedsiębiorstwami społecznymi uslug społecznych, w tym rehabilitacji i opieki.
Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych, Świetlica „Motylkowe Wzgórze” wdraża wiązkę Opieka +. Model jest realizowany poprzez oferowanie w Gminie Starachowice specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, usługi pomocnicze, które zwiększają komfort życia osób niesamodzielnych, m.in. usługi psychologa, prawnika, fryzjerskie, kosmetyczne, sprzątające, transportowe). Trzecią usługa wdrożoną w ramach modelu jest organizacja spotkań integrujących osoby niesamodzielne ze społecznością lokalną.
FB Stowarzyszenia
Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Świetlica "Motylkowe Wzgórze", Gmina Starachowice, województwo świętokrzyskie
Stowarzyszenie PROREW wdraża model Rehabilitacja +. Dzięki Stowarzyszeniu w Gminie Górno mieszkańcy mogą skorzystać z usług rehabilitacyjnych (w tym mobilnej fizjoterapii, wsparcia logopedy, psychoterapeuty czy psychologa). Oprócz rehabilitacji w ramach modelu Stowarzyszenie wdraża również usługi wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego, usługi transportowe, usługi animacyjne i integracyjne oraz rehabilitację zawodową.
Strona www
Stowarzyszenie PROREW, Gmina Górno, województwo świętokrzyskie
Spółdzielnia Socjalna Porządek musi być wdraża model Opieka+. Spółdzielnia działa na terenie Gminy Sadowie i to właśnie w tej gminie wdraża wiązkę składającą się z trzech usług: świadczenie podstawowych oraz specjalistycznych usług opiekuńczych, pomocy w sprawach codziennych oraz usług pomocniczych.
Spółdzielnia Socjalna Porządek musi być, Gmina Sadowie, województwo świętokrzyskie
Fundacja Obudźmy nadzieję z Rawy Mazowieckiej wdraża model Rehabilitacja+. Na wiązkę składają się takie usługi jak pogotowie rehabilitacyjne, usługa szkoleń/doradztwa z zakresu doboru sprzętu i jego użytkowania, usługa opiekuńcza ze szkoleniem dla rodzin z zakresu pielęgnacji i opieki nad osobami z niepełnosprawnością ruchową, osobami wymagającymi pomocy osób trzecich.
Strona www
Fundacja Obudźmy nadzieję, Rawa Mazowiecka, województwo łódzkie
Spółdzielnia Socjalna Poznanianka wdraża model Rehabilitacja+. Model jest realizowany dzięki wdrożeniu trzech rodzajów usług, tj. rehabilitacji/ fizjoterapii, konsultacji psychologicznej i konsultacji dietetyka.
Usługi realizowane przez Spółdzielnię są realizowane dla osób w wieku 60+ oraz ich rodzin i dla osób z niepełnosprawnościami i niesamodzielnych oraz ich rodzin i opiekunów.
Strona www
Spółdzielnia Socjalna Poznanianka, Poznań, województwo wielkopolskie
Spółdzielnia Socjalna Blues Hostel wdraża model Opieka Wytchnieniowa+. W ramach wiązki realizowane są trzy uzupełniające się usługi: opieka wytchnieniowa w Blues Hostel wraz z usługą asystenta osobistego, wytchnieniowa opieka mobilna oraz help desk (doradztwo dla opiekunów i podopiecznych)
Więcej informacji o wiązce wdrażanej przez Blues Hostel
Strona www
Spółdzielnia Socjalna Blues Hostel, Konin, województwo wielkopolskie
Sompoleńska Spółdzielnia Socjalna "Nasza Przyszłość" wdraża modelOpieka Wytchnieniowa+
Spółdzielnia Socjalna z Sompolna w ramach wiązki usług oferuje opiekę zastępczą o charakterze doraźnym zastępującą opiekuna w dzień, doradztwo psychologiczne, transport (dowóz)
Strona www
Sompoleńska Spółdzielnia Socjalna "Nasza Przyszłość", Sompolno, województwo wielkopolskie
Wrocławska Spółdzielnia Socjalna wdraża model Opieka+. W ramach tego działania na terenie Miasta Wrocławia Spółdzielnia wdrożyła usługi opiekuńcze, usługi psychologiczne w miejscu zamieszkania, usługi higieniczne, usługi fryzjerskie. Piątą usługą wdrażanego modelu jest transport, polegający na przewozie odbiorców usług do lekarza, szpitala, czy do urzędów.
Strona www
Wrocławska Spółdzielnia Socjalna, Wrocław, województwo dolnośląskie
Spółdzielnia Socjalna Zielone Pabianice w partnerstwie z Urzędem Miejskim w Pabianicach realizację modelu Opieka+. W ramach działania podmiot wdraża wiązkę kilku usług, w tym mobilne usługi opiekuńcze, pomoc psychologiczną świadczoną w miejscu zamieszkania, usługi sprzątania i usługi kosmetyczne świadczone w miejscu zamieszkania osoby korzystającej z usług.
Strona www
Więcej informacji o wiązce wdrażanej przez SpS Zielone Pabianice
Spółdzielnia Socjalna Zielone Pabianice, Pabianice, województwo łódzkie
Spółdzielnia Socjalna Sport i Rehabilitacja wdraża model Rehabilitacja+
Dzięki działaniu Spółdzielni mieszkańcy Konina mają możliwość skorzystania z takich usług jak szkolenia, konsultacje kończące się projektem architektonicznym, usługa rehabilitacyjna, transport uczestników szkoleń oraz doradztwo telefoniczne z zakresu doboru sprzętu ortopedycznego, medycznego oraz rehabilitacyjnego.
Strona www
Spółdzielnia Socjalna Sport i Rehabilitacja, Konin, województwo wielkopolskie
Spółdzielnia Socjalna Buszkowo realizuje model Rehabilitacja+.
Na wiązkę usług wdrażaną w ramach modelu składają się trzy usługi, w tym usługa podstawowa – rehabilitacyjna (fizjoterapia i rehabilitacja społeczna). Dwie pozostałe, uzupełniające model usługi to transportowe, w tym pomoc asystenta w przemieszczaniu się, edukacja w zakresie profilaktyki zdrowia (konsultacje z dietetykiem).
Strona www Buszkowo
Buszkowo, gmina Skulsk, województwo wielkopolskie
Spółdzielnia Socjalna Pozytywka wdraża model Opieka nad dziećmi+. Usługi realizowane w ramach tego działania przez Spółdzielnię to prowadzenie punktu przedszkolnego (opieka przedszkolna), zajęcia dla rodziców i animacje i półkolonie.
Strona www
FB SpS Pozytywka
Spółdzielnia Socjalna Pozytywka, Kartuzy, województwo pomorskie
Spółdzielnia Socjalna Bezpieczni Podopieczni wdraża w gminie Żukowo model Opieki Wytchnieniowej+. W ramach tej wiązki są wdrażane takie usługi jak opieka zastępcza, pakiet doraźnych godzin opieki zastępczej, trening wsparcia. Powołana została również grupa wsparcia.
Strona www
Spółdzielnia Socjalna Bezpieczni Podopieczni, Żukowo, województwo pomorskie
Spółdzielnia Socjalna Kociewska z województwa pomorskiego wdraża model Opieka Wytchnieniowa+. Nowe usługi będą realizowane dla mieszkańców na terenie Miasta i Gminy Pelplin. Bazową usługą wdrożoną przez podmiot jest opieka zastępcza, a więc pakiet doraźnych godzin opieki zastępczej. Uzupełnieniem tej usługi będzie bezpłatna pomoc prawna oraz stworzona grupa wsparcia ze wsparciem psychologicznym.
Strona www
Spółdzielnia Socjalna Kociewska, Pelplin, województwo pomorskie
O!środek sp. z o. o. w gminie Kórnik wdraża model Opieka nad dziećmi+. W skład realizowanej wiązki wchodzą takie usługi jak prowadzenie punktu opieki nad dziećmi do lat 3, zajęcia z fizjoterapeutą, zajęcia sensoryczno-rozwojowe oraz szkolenia grupowe, konsultacje indywidualne dla kadry i rodziców.
Strona www
O!środek sp. z o. o. , Robakowo, województwo wielkopolskie
Spółdzielnia Socjalna Uciec dysforii wdraża model Rehabilitacja+. Wiązkę usług zaplanowano jako połączenie takich usług jak rehabilitacja lecznicza, rehabilitacja zawodowa oraz rehabilitacja społeczna.
Spółdzielnia Socjalna Uciec dysforii, Oborniki, województwo wielkopolskie
Stowarzyszenie IGNIS wdraża wiązkę usług w ramach modelu Rehabilitacja+. Mieszkańcy gminy Wałcz będą mogli skorzystać z takich usług jak rehabilitacja, w tym fizjoterapia, edukacji w zakresie profilaktyki zdrowia oraz usługi wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego oraz jego transportu.
FB Stowarzyszenie IGNIS
Stowarzyszenia Pomocy Osobom Przewlekle Chorym IGNIS, Różewo, województwo zachodniopomorskie
Spółdzielnia Socjalna Tacy Sami w gminie Łobez wdraża model Opieka+. Bazowa usługa – opiekuńcza, została uzupełniona przez podmiot usługami wypożyczania sprzętu rehabilitacyjnego oraz usługą rehabilitacyjną.
FB SpS Tacy Sami
Spółdzielnia Socjalna Tacy Sami, Łobez, województwo zachodniopomorskie
Fundacja Jesteśmy z Tobą z Gdańska wdraża model Opieka+. Wiązkę usług realizowaną przez Fundację stanowią usługi opiekuńcze, usługi złotej rączki oraz wsparcie wytchnieniowe.
https://jestesmyztoba.com.pl/#kontakt
Fundacja Jesteśmy z Tobą, Gdańsk, województwo pomorskie
Spółdzielnia Socjalna Kaszubska Ostoja z Kartuz wdraża model Opieka+. W ramach tego działania mieszkańcy Kartuz mogą skorzystać z usług opiekuńczych, usług asystenckich oraz ze wsparcia koordynatora usług społecznych.
Spółdzielnia Socjalna Kaszubska Ostoja, Kartuzy, województwo pomorskie
Zobacz również:
Nowe modele usług społecznych wdrażane w kolejnych gminach ("Na początku 2021 roku modele wiązek usług zostały wdrożone w kolejnych ośmiu społecznościach.")
Energia Społeczna/ Wdrażamy pierwsze dwa modele ("Przedsiębiorstwa społeczne wdrażają pierwsze dwa modele: Rehabilitacja + w gminie Rychwał oraz model Opieka Wytchnieniowa + w gminie Kramsk.")
Projekt Energia Społeczna, więcej informacji