Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
"Młodzi to mogą! Zielone przedsiębiorstwa społeczne" na Festiwalu Klimatyczna Rewolucja
2024-06-17

W miniony weekend uczestniczyliśmy w Festiwalu "Klimatyczna Rewolucja", zorganizowanym przez konińską młodzież z myślą o jej potrzebach. Przez 3 dni odbywały się spotkania i warsztaty. I my tam biliśmy. Zapraszamy na krótką relację!

Celem Festiwalu było dostarczenie rzetelnej wiedzy o klimacie poprzez różnorodne warsztaty, dyskusje i spotkania z mentorami. Oprócz edukacji, festiwal stawiał również na zabawę i nieszablonowe podejście do nauki, zapewniając uczestnikom wyjątkowe doświadczenia i inspirację do działania na rzecz ochrony środowiska. 


Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia poprowadzili warsztat pn. "Młodzi to mogą! Zielone przedsiębiorstwa społeczne". Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak prowadzić ekologiczne działalności gospodarcze, które przynoszą korzyści zarówno społeczne, jak i klimatyczne.

Rozmawialiśmy m.in. o zielonej transformacji  energetycznej, która dotyczy regionu, w którym żyją.  Podczas warsztatu młodzież bezbłędnie wskazała główne cele transformacji energetycznej t.j.:
  • redukcja emisji gazów cieplarnianych,
  • zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii (OZE),
  • oprawa efektywności energetycznej,
  • dekarbonizacja sektora energetycznego,
  • rozwój technologii magazynowania energii,
  • promowanie zrównoważonego rozwoju społecznego,
  • edukacja i świadomość społeczna.
 
Omawialiśmy również możliwości skorzystania z programów wsparcia finansowego na otworzenie tego typu inicjatyw, ponieważ dostęp do finansowania i dotacji jest kluczowy dla wspierania zielonej transformacji energetycznej i realizacji projektów, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.
 
Podjęcie tych kroków może pomóc młodym osobom w Koninie nie tylko w założeniu i rozwijaniu własnych biznesów związanych z OZE, ale także w aktywnym uczestnictwie w zielonej transformacji energetycznej, przyczyniając się do zrównoważonego rozwoju regionu.

Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz ciekawe i inspirujące dyskusje wokół klimatu. Cieszy nam świadomość zmian i chęci podjęcia działań na rzecz zrównoważonej, zielonej przyszłości.