
Wypracowany w projekcie podręcznik wdrożeniowy wskazuje kolejnym użytkownikom w jaki sposób zainicjować partnerstwo między firmą, w której zatrudnieni są mentorzy
a placówką pieczy zastępczej, jak zaplanować i przeprowadzić cały proces, wykorzystać dobre praktyki z etapu testowania rozwiązania.
.png)
Materiały opracowane w ramach innowacji równoWAŻNI:
MIKROPROJEKT - POKAŻ NAS (SIĘ) ŚWIATU
MIKROPROJEKT - Dostawa na czas
MIKROPROJEKT - Kwiaciarnia bez tajemnic
PRZEWODNIK WSPÓŁPRACY W RAMACH PROJEKTU równoWAŻNI - podręcznik
Podsumowanie ewaluacji współpracy wszystkich stron realizujących 3 mikroprojekty w ramach projektu równoWAŻNI. Raport
Stowarzyszenie Rozwoju Zawodowego i Osobistego Zielona Myśl
Twórcy innowacji zauważają, że w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy znajdują się osoby młode, które mają trudniejszy niż ich rówieśnicy "start w dorosłe życie". Grupą o takich specyficznych potrzebach są wychowankowie placówek pieczy zastępczej.
Trudność, jaką starali się przezwyciężyć innowatorzy, jest oddalenie środowiska biznesu (potencjalnego miejsca zatrudnienia) od otoczenia i samych wychowanków pieczy zastępczej.
Brak wiedzy na temat potrzeb, możliwości i oczekiwań tych dwóch środowisk względem siebie wynika przede wszystkim z braku kontaktu, możliwości nawiązania relacji.
ODBIORCY - Dla kogo jest innowacja?
UŻYTKOWNICY - Kto może skorzystać z innowacji?
- instytucje pieczy zastępczej,
- ośrodki pomocy społecznej, powiatowe centra pomocy rodzinie
- organizacje pozarządowe wspierające wychowanków pieczy zastępczej
- spółdzielnie socjalne,
- biznes - przedsiębiorstwa prywatne, małe, średnie i duże firmy
- oraz inne instytucje, których zadaniem jest tworzenie rozwiązań systemowych związanych z kwestią dotycząca lepszego funkcjonowania młodzieży np. na rynku pracy czy funkcjonowania osób starszych w wieku przedemerytalnym oraz po przejściu na emeryturę.