Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Circular Skills LAB – międzynarodowe warsztaty w Berlinie
2021-09-01
W dniach 30.08 - 01.09.21 w Berlinie odbyło się spotkanie pn. Circular Skills LAB Berlin. Spotkanie jest częścią wspólnego projektu pod tą samą nazwą i miało na celu podniesienie kompetencji teoretycznych i praktycznych przedstawicieli konsorcjum w zakresie ekonomii obiegu zamkniętego. W międzynarodowym zespole pracują organizacje ze Szwecji, Niemiec, Słowacji, Włoch i Finlandii. Polskę reprezentuje Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.  
 
Poprowadzone w formie warsztatów spotkanie miało charakter bardzo dynamiczny – wymiana doświadczeń i dobrych praktyk pozwoliła na zwiększenie naszej wiedzy w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego. Mamy nadzieję, że  wiele z zebranych praktyk będziemy mogli wdrożyć już niedługo we współpracy z polskimi przedsiębiorstwami społecznymi – mówił Przemysław Piechocki, prezes SNRSS.

Warsztaty były jednocześnie okazją do podzielenia się z naszymi partnerami koncepcją projektowanego przez SNRSS Zakładu Aktywności Zawodowej w Poznaniu. Zależało nam na tym, żeby skonfrontować nasze pomysły z wiedzą ekspercką osób z różnych części europejskiej wspólnoty i poznać nowe rozwiązania w zakresie gospodarki niskoemisyjnej i prowadzeniem działalności zgodnie z założeniami obiegu zamkniętego.   

 

 


Więcej informacji o projekcie: tutaj