Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Innowacje

Wspieramy ludzi z inicjatywą! Chcemy znaleźć rozwiązania, które skutecznie pomogą w aktywizacji zawodowej osób oddalonych od rynku pracy. Chcemy współpracować z ludźmi, którzy najlepiej znają ich potrzeby i są otwarci na nowe rozwiązania. Zapraszamy do Inkubatora "Małe Wielkie Zmiany"!

Naszym celem jest stworzenie trwałego ekosystemu sprzyjającego innowacjom i pomagającego osobom oddalonym od rynku pracy. W ramach Inkubatora opracowuje się i rozwija nowatorskie rozwiązania oraz buduje sieć współpracy.

Na co możesz liczyć?

  • Wsparcie merytoryczne - dedykowani mentorzy i specjaliści
  • Wsparcie finansowe - średnio 43 tys. zł i maksymalnie 100 tys. zł na testowanie innowacji
  • Wsparcie organizacyjne i promocyjne

Działasz na rzecz osób oddalonych od rynku pracy? Znasz ich problemy? Chcesz je przezwyciężyć? Zgłoś się! >>

innowacja


Dla kogo jest ten Projekt?

Projekt jest otwarty na inicjatywy, które mają służyć osobom oddalonym od rynku pracy, niezależnie od tego, czy ich inicjatorami są osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa czy instytucje publiczne.

Dowiedz się, kim są innowatorzy społeczni >>

 

Jak ten Projekt Ci pomoże?

Dzięki naszemu wsparciu na wszystkich etapach projektu innowatorzy zyskają możliwość opracowania, rozwinięcia pomysłów, wprowadzenia ich w życie i upowszechnienia. Zapewniamy pomoc ekspercką oraz dostęp do środków finansowych, które pozwolą wdrożyć i przetestować projekt. Innowatorzy wchodzą w skład Sieci Innowatorów Społecznych, w której mogą wymieniać się pomysłami, inspiracjami i dobrymi praktykami. Najlepiej dopracowane projekty zostaną upowszechnione w całej Polsce.

 

Co przewidziano w ramach tego Projektu?

Projekt realizowany będzie w latach 2016-2019. W początkowym etapie zaplanowaliśmy seminarium i warsztaty w 6 miastach, podczas których będzie można zainspirować się i zastanowić nad własnym pomysłem na innowację.

Proces wyboru i wsparcia projektów został podzielony na cztery identyczne tury. Po otwartych naborach i sesjach Design Thinking koncepcje będą dopracowywane przy wsparciu mentorów i doradców. Wybranym innowatorom społecznym zostanie powierzony grant o średniej wysokości 43 tys. zł na testowanie opracowanej przez siebie innowacji.

 

Gdzie i kiedy możesz się zgłosić?

Nabór do Inkubatora podzielony jest na cztery tury. Aktualnie przygotowujemy się do IV, ostatniej tury naboru, która zostanie ogłoszona w październiku. Zainteresowane osoby prosimy jednak o kontakt już teraz - można liczyć na konsultacje, a później przypomnienie o starcie naboru. Zgłoszenia podczas naboru wysyła się za pomocą formularzy dostępnych na podstronie Aplikuj >>

Pomocą i inspiracją mogą być warsztaty i seminaria, które organizuje Partner Projektu, firma doradcza PwC. Jesienią planujemy warsztaty społeczne w trzech różnych miastach. Są one szansą, żeby dowiedzieć się więcej o Inkubatorze, zainspirować dobrymi praktykami, przykładami innowatorów z różnych części świata, a także poznać narzędzia do pracy projektowej. Ponadto w październiku w Warszawie odbędzie się seminarium poświęcone innowacjom społecznym.

Aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami o Projekcie:

Opis etapów Projektu oraz najbliższych terminów znajdziesz na podstronie Etapy i terminy >>


Stan realizacji Projektu

  • Przygotowujemy się do IV tury naboru do Inkubatora (zostanie ogłoszona w październiku)
  • Trwa ocena zgłoszeń do Inkubatora w III turze
  • Trwa ocena Projektów Innowacji w II turze
  • Innowatorzy z I tury, którzy otrzymali granty, rozpoczęli już testy
  • Przygotowujemy się do organizacji seminarium poświęconego innowacjom społecznym, które odbędzie się jesienią w Warszawie.

 

Kontakt

Nasz projekt Cię zainteresował? Masz pytania, chcesz się zgłosić? Koniecznie odezwij się do nas!

Malwina Pokrywka, malwina@spoldzielnie.org

Tadeusz Mirski, tadeusz.mirski@spoldzielnie.org

tel. 61 887 11 66 


 

Strona naszego Partnera, PwC >>

Partnerzy