Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Innowacje
Zlikwidujmy razem bariery na rynku pracy!

Mimo rozwoju polski rynek pracy wciąż pozostaje niedostępny dla wielu osób znajdujących się w trudnej sytuacji. Na drodze stają bariery - w ludziach, w mechanizmach czy w otoczeniu. Czasem wystarczyłaby jednak drobna zmiana, dobrze nakierowane działanie, żeby te bariery zlikwidować.
Tym zajmujemy się w Inkubatorze "Małe Wielkie Zmiany".

Znasz te bariery? Chcesz je zlikwidować? Zapraszamy do współpracy!
Wspieramy ludzi z potencjałem w tworzeniu nowatorskich rozwiązań, budowaniu sojuszy, zapewniamy dostęp do specjalistów i pieniędzy. Dzięki małym, trafionym inicjatywom chcemy pomóc wielu potrzebującym ludziom w całym kraju!

Odezwij się do nas. Chętnie z Tobą porozmawiamy i pomożemy!

Zadzwoń lub napisz: tel. 61 887 11 66, tadeusz.mirski@spoldzielnie.org


innowacja

Dla kogo jest ten Projekt?

Projekt jest otwarty na inicjatywy, które mają służyć osobom oddalonym od rynku pracy, niezależnie od tego, z jakiej są części Polski i czy ich inicjatorami są osoby fizyczne, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa czy instytucje publiczne. Nie oczekujemy pomysłów na starcie, tylko pokazania znajomości problemów, z jakimi mierzą się osoby oddalone od rynku pracy, oraz gotowości i motywacji do pracy nad nimi.

Dowiedz się, kim są innowatorzy społeczni >>

 

Jak ten Projekt Ci pomoże?

"Małe Wielkie Zmiany" to szansa odpowiedzi na zaobserwowane przez Ciebie bariery na rynku pracy. Przy naszym wsparciu możesz od podstaw opracować rozwiązanie, rozwinąć swoje pomysły, wprowadzić je w życie i zobaczyć, jak pomagają wielu ludziom. Oferujemy:

  • wsparcie merytoryczne - dostęp do Mentorów Innowacji i doświadczonych doradców specjalistycznych
  • wsparcie finansowe - granty średnio 43 tys. zł i maksymalnie 100 tys. zł na półroczne testy rozwiązań
  • wsparcie organizacyjne i promocyjne

Ten projekt to również szansa na Twój rozwój osobisty. Poznanie narzędzi i rozwiązań ułatwiających pracę projektową, budowanie sojuszy, kontakt z doświadczonymi specjalistami. Zaprosimy Cię również do Sieci Innowatorów Społecznych, w której możesz wymieniać się pomysłami, inspiracjami i dobrymi praktykami z innymi zaangażowanymi ludźmi.

 

Co przewidziano w ramach tego Projektu?

Małe projekty rozwijane w Inkubatorze mają być wstępem do zmian na szerszą skalę. Te, które sprawdzą się najlepiej, będziemy promować i upowszechniać w całej Polsce. Będą mogły pomóc wielu ludziom.

Projekt realizowany będzie w latach 2016-2019. Jego najważniejszą częścią jest praca z innowatorami, która została podzielona na cztery tury. Na początku każdej z nich prowadzimy rekrutację nakierowaną na ludzi z ich wiedzą, motywacją i potencjałem, a nie gotowe pomysły. Wybrane osoby i podmioty zapraszamy do opracowania rozwiązań dopasowanych do zaobserwowanych problemów. Naszych innowatorów wspierają przy tym mentorzy i specjaliści. Autorzy pozytywnie ocenionych pomysłów dostają granty o średniej wartości 43 tys. zł, które pozwalają na półroczne testy.

Te rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w testach, w końcowym etapie projektu zostaną przygotowane do upowszechnienia i włączenia do systemu wsparcia.
 

Gdzie i kiedy możesz się zgłosić?

30 listopada 2017 r. zakończyliśmy czwartą, ostatnią turę naboru.Aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami o Projekcie:

Opis etapów Projektu oraz najbliższych terminów znajdziesz na podstronie Etapy i terminy >>


Stan realizacji Projektu

  • Rozpoczynamy pracę nad przygotowaniem Projektów Innowacji z innowatorami z IV tury
  • Trwa ocena Projektów Innowacji w ramach III tury
  • Wybrani innowatorzy z I i II tury prowadzą testy rozwiązań

 

Kontakt

Nasz projekt Cię zainteresował? Masz pytania, chcesz się zgłosić? Koniecznie odezwij się do nas!

Tadeusz Mirski, tadeusz.mirski@spoldzielnie.org

Malwina Pokrywka, malwina@spoldzielnie.org

tel. 61 887 11 66

Partnerzy