Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Edukacja – warsztaty z przedsiębiorczości społecznej w poznańskich szkołach
2021-09-08

miło nam poinformować, że rozpoczynamy cykl warsztatów z przedsiębiorczości społecznej dla poznańskich szkół podstawowych. To kolejna odsłona projektu PS: przedsiębiorczo i społecznie realizowanego przez Stowarzyszenie na zlecenie Urzędu Miasta Poznania.

Celem warsztatów jest przybliżenie uczniom i uczennicom zagadnień związanych z wykluczeniem społecznym, gospodarką i ekonomią społecznym, III sektorem, zaangażowaniem społecznym, odpowiedzialnością i współdziałaniem w społeczności lokalnej. Podczas zajęć będziemy zastanawiać się między innymi:
  • czy zawsze można i należy wygrywać?
  • w jaki sposób pomagać innym? jak samemu szukać pomocy?
  • co oznacza bycie przedsiębiorczym? dlaczego współpraca się opłaca?
  • jak i dlaczego warto działać na rzecz swojej społeczności lokalnej?
 
Wszystko to przy wykorzystaniu ciekawych i przystępnych narzędzi: gier planszowych, edukacyjnych, terenowych, debat, pracy w oparciu o realizację projektu edukacyjnego i wielu innych. Program warsztatów przygotowany został w oparciu o program edukacyjny z zakresu przedsiębiorczości społecznej dla szkół podstawowych przygotowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. Program został zaakceptowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.Udział w warsztatach jest nieodpłatny, jednocześnie jednak liczba szkół, jakie będą mogły wziąć udział w naszych działaniach jest ograniczona. Szczegółowych informacji udziela:

Anna Dranikowska, e-mail: anna@spoldzielnie.org , tel. 503 742 305

Więcej informacji na temat przedsiębiorczości społecznej, programu edukacyjnego i poprzedniej edycji warsztatów znaleźć można na stronie internetowej: www.przedsiebiorczosc-spoleczna.pl