Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Najciekawsze inicjatywy 2012 roku, czyli chwalimy się!
2013-01-07
2012 rok już za nami i zainspirowani różnego rodzaju podsumowaniami też postanowiliśmy zaprezentować również nasz mały ranking. Poniżej zestawienie najciekawszych inicjatyw 2012 roku. Ponieważ nade wszystko cenimy egalitaryzm wszystkim przyznajemy jedno i to samo - pierwsze - miejsce na podium. Chcielibyśmy zaznaczyć, że nasze podsumowanie ma chrakter otwarty, dlatego czekamy również na Państwa propozycje.
  • Spółdzielnia Socjalna Anima – miniony rok nie był dla nich łatwy, ale opłacało się. Żłobek Wesołe Koziołki już działa i rozwija się coraz lepiej. Był taki czas, że o  działalności dziewczyn pisano i mówino w całym kraju, a Paulina została nawet gwiazdą Poranku TVN:)
  • Spółdzielnia Socjalna Arka – założona pod koniec roku spółdzielcza pralnia w Gostyniu. Oprócz usług pralniczych pracownicy spółdzielni zajmują się również psychoterapią związaną z zaburzeniami żywnienia oraz świadczeniem usług opiekuńczych dla osób zależnych.
  • Spółdzielnia Socjalna Bezpieczni podopieczni – o dziewczynach ze Stęszewa rozpisywał się w ubiegłym roku Głos Wielkopolski i Gazeta Wyborcza. Pojawiły się też na Wielkopolskim Kongresie Kobiet, podczas którego opowiadały o problemach, jakie napotykają na swojej drodze przedsiębiorcze kobiety w naszym regionie i o tym, jak je pokonywać. Same pokonały ich całkiem sporo. Jeszcze w listopadzie zarejestrowały działalność i wygrały przetarg na świadczenie usług opiekuńczych ogłoszony przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Stęszewie. W Nowym Roku życzymy im skuterów.
  • Spółdzielnia Socjalna Masterpunkt – 30.12.2012 obchodzili okrągłe, pierwsze urodziny. Stoją już twardo na nogach. Zdobywają ciekawe zlecenia, na poznańskim rynku są prawdziwymi profesjonalistami.
  • Spółdzielnia Socjalna Otwarci – spółdzielnia socjalna z Konina ten rok może zaliczyć do wyjątkwo udanych. Sklep Feel Fee działa świetnie, zrealizowali projekt FIO, w ramach którego zorganizowali festyn dla samotych rodziców, a w Programie III Polskiego Radia wyemitowany został reportaż "Uszyć sobie szczęście". Największym sucesem był jednak pokaz mody zaprezentowany podaczas czerwcowych Hessentag w Bawarii.
  • Spółdzielnia Socjalna Poezja Smaku – ubiegły rok niewątpliwie należał do nich. Otworzyli restaurację w Kościanie - miejsce, które obecnie pęka w szwach. Zamówienia na catering trzeba zgłaszać z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Podczas listopadowych Dni Kultury Solidarności ich naleśniki cieszyły się większą popularnością niż bohaterowie serialu Ranczo
  • Spółdzielnia Socjalna Razem do sukcesu –  kolejna spółdzielnia socjalna produkująca kulinarne cuda . Udanie łączą działalność gospodarczą z działalnością na rzecz społeczności lokalnej. Zasługują na uwagę z jeszcze jednego powodu – to świetnie prosperująca spółdzielnia socjalna osób prawnych założona przez Urząd Gminy w Kramsku i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kramsk. 
  • Spółdzielnia Socjalna Ruchomości – dzięki inicjatywie poznańskich anarchistów ten rok może być wreszcie rokiem „Zemsty”.
  • Spółdzielnia Socjalna Widzących Duszą Światełko – przebojem zdobyli miejsce na klubowej mapie Bydgoszczy. Dzięki organizowanym przez siebie koncertom i spotkaniam są już rozpoznawalni. Teraz Otwarta Przestrzeń Światłownia walczy o miano miejsca kultowego.

I last but not least – Spółdzielnia Socjalna Free WayFiliżanka bez Uszka, czyli "nasze" miejsce we Włocławku

Wszystkim, wymienionym i przez roztargnienie pominiętym życzymy samych sukcesów w Nowym, 2013 roku!