Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
O wiązkach usług na spotkaniu Komitetu Akredytacyjnego
2021-12-08
Za nami spotkanie Komitetu Akredytacyjnego, na którym mieliśmy przyjemność opowiedzieć trochę więcej o postępach w realizacji wdrażania wiązek usług opiekuńczych w ramach projektu Energia społeczna. Sieć Przedsiębiorstw Społecznych realizujących nowe modele usług w zakresie użyteczności publicznej.

Głównym tematem spotkania było omówienie zmian w Ogłoszeniu o przyznanie i przedłużenie akredytacji "AKSES" - edycja 2022 oraz zmian w Standardach usług i działania OWES. Podczas spotakania przedstawione zostały jednak również prezentacje na temat roli OWES w przygotowaniu przedsiębiorstw społecznych oraz podmiotów ekonomii społecznej do świadczenia usług społecznych oraz włączania ekonomii społecznej w rynek usług społecznych.

Takie doświadczenia posiada między innymi Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjanych. Jesteśmy w trakcie realizacji projektu zakładającego pilotażowe wdrażanie wiązek usług społecznych przez przedsiębiorstwa społeczne. Kolejne wiązki - pakiety usług to: rehabiltacja, opieka nad dziećmi, opieka wytchnieniowa i opieka nad osobami starszymi. O swoich doświadczeniach związanych z realizacją tych działań opowiedzieli również pośrednio - dzięki przygotowanym krótkim filmom - wybrani przedstawiciele i przedstawcielki jednostek samorządu terytorialnego, które ściśle współpracują z przedsiębiorstwami społecznymi w trakcie realizacji tych zadań, w tym Prezydent Miasta Piły, Burmistrz Rychwała i zastepczyni Wójta Gminy Inowrocław. 

Filmy można również zobaczyć poniżej. Zapraszamy do oglądania: 


Więcej na temat projektu mozna przeczytać tutaj