Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Piwo, które warzy więcej – niesie pomoc i daje pracę
2022-01-05

Czy wiecie, że w Polsce funkcjonuje sieć franczyzy społecznej? Jest nią marka Browar Spółdzielczy, którego właścicielem jest zaprzyjaźniona Spółdzielnia Socjalna Dalba. W ramach Browaru funkcjonuje aż pięć Pubów Spółdzielczych w: Gdańsku, Łodzi, Toruniu, Rybniku i Rzeszowie. Nie dość, że serwują tam wyśmienite piwa kraftowe to dają pracę osobom z niepełnosprawnościami.

Nasuwa się zapewne wiele pytań – czym tak naprawdę jest franczyzna społeczna, jak funkcjonują Puby Spółdzielcze, kogo zatrudniają i jak są finansowane?

Tego wszystkiego dowiecie się z niedawno wydanej książki „Chcemy inaczej niż łyżeczką, nalewać wodę do wiadra. Model asystenta osoby z niepełnosprawnościami w lokalu gastronomicznym”, której wydawcą jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Lektura szczegółowo wyjaśnia nie tylko samo pojęcie franczyzy społecznej, procedury zatrudnienia OzN czy kwestie obszaru finansowania, ale od kuchni ukazuje proces tworzenia i funkcjonowania marki Pubu Spółdzielczego. Czytelnik przekona się, że inicjatywa Browaru walczy i walczyć będzie, aby tytułowe wiadro było zawsze do połowy pełne.

Publikacja w wersji elektronicznej: https://tiny.pl/95zgk