Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Badanie możliwości PS i PES w kontekście świadczonych usług dla uchodźców z Ukrainy
2022-03-01

W wyniku wojny w Ukrainie spodziewamy się bardzo dużej liczby uchodźców. Sektor ekonomii społecznej zawsze gotowy był i jest do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym.

Dlatego w uzgodnieniu z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej i ROPSami, Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Ogólnopolski Związek Rewizyjny Spółdzielni Socjalnych wraz z włączającymi się Ośrodkami Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzi działania mające za zadanie określić potencjał ES, PS i PES w zakresie możliwości świadczenia usług obywatelom Ukrainy dotkniętymi wojną i przybywających do Polski. Diagnoza ta pozwoli ministerstwom i instytucjom samorządowym przygotowującym programy wsparcia – na zaplanowanie i wdrożenie konkretnych działań, które uwzględniłyby udział sektora ekonomii społecznej. Chcemy pokazać skalę gotowości i już podjętych działań przez PS i wspólnie z ministerstwami planować i uruchamiać programy pomocowe (via PS/OWES).

W związku z tym prosimy o wypełnienie i rozpowszechnianie krótkiej ankiety dotyczącej możliwości wsparcia tych działań LINK