Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
SEXINLIFE - spotkanie w Polsce
2022-05-06
4 i 5 maja odbyło się w Poznaniu spotkanie zespołu jednego z realizowanych przez nas projektów. Projekt SEXINLIFE realizujemy w partnerstwie z czterema organizacjami z Cypru, Portugalii, Hiszpani i Włoch. Celem projektu jest stworzenie podręcznika z zakresu edukacji seksualnej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin.
Było to już III spotkanie partnerów projektu, w tym naszego zespołu – gospodarza wydarzenia.
 

Partnerami projektu są:

- Stowarzyszenie San Xerome Emiliani (Hiszpania)

- Stowarzyszenie na rzecz osób z porażeniem mózgowym z Viseu (Portugalia)

- Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielczych Socjalnych (Polska)

- IMS Research&Development Center (Cypr)

- Associazione Pegaso Onlus (Włochy)

więcej o projekcie tutaj

Środowe spotkanie było stricte spotkaniem merytorycznym. Dzieliliśmy się wiedzą, zasobami i narzędziami edukacji dla OzNI.  


Drugiego dnia spotkaliśmy się z przedstawicielami Warsztatu Terapii Zajęciowej ISKRA. Rozmawialiśmy o możliwościach edukacji seksualnej uczestników, trenerów i rodzin. 

Odwiedziliśmy również budynek przy ul. Puławskiego 21, gdzie już niebawem powstawnie Zakład Aktywności Zawodowej. Więcej o ZAZ tutaj
Na zakończenie drugiego dnia przygotowaliśmy niespodziankę dla uczestników –  quest "From Poznan with love" specjalnie na tę okazję przygotowany przez naszego kolegę Tadeusza Mirskiego. Była to wspaniała okazja by poznać historię miłości, seksu i życia codziennego w Poznaniu. My również mamy niespodziankę. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami questa i wspólnej zabawy z grupą znajomych w odkrywaniu nieznanych poznańskich zakątków :)

Pliki do pobrania