Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
CEDES: wizyta studyjna w Brukseli - relacja
2022-05-23

W minionym tygodniu przedstawiciele naszego Stowarzyszenia uczestniczyli w wizycie studyjnej w Brukseli w ramach projektu Circular Economy as a Development Strategy, gdzie gościł nas jeden z belgijskich partnerów BXL Europe Asbl.

Najważniszym punktem wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim i dyskusje wokół zielonego ładu, zamykania obiegu w gospodarce europejskiej prowadzące do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstw czy przeciwdziałanie skutkom zmian klimatu. Została również podkreślona ważność przedsiębiorstw społecznych na rynku międzynarodowym.Podczas wizyty wystąpili m.in. Dyrektor Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Pan Noel Farrell, Dyrektor generalna ds. Środowiska Pani Estelle Elizagoien czy Dyrektor Generalny ds. Gospodarczych i Finansowych Pan Robert Gangel.

 

Kolejny z punktów naszej wizyty w Brukseli były... zakupy w Yuman – pierwszym całkowicie zrównoważonym i ekologicznym centrum handlowym. W Yuman znaleźć można wyłącznie produkty i usługi wyprodukowane w zrównoważony sposób, a jego twórcy zapewniają, że wreszcie wszystkie potrzebne (i ekologiczne) produkty można kupić w jednym miejscu i to w mniej niż dwie godziny!Nie zabrakło również wspólnych dyskusji z parnetami projektu CEDES dotyczących gospodarki obiegu zamkniętego oraz jej spójności z strategiami rozwoju ekonomii społecznej.

 


Więcej o projejkcie CEDES tutaj