Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Wizyta Pani Minister Anity Czerwińskiej w subregionie konińskim
2022-09-28
Wczoraj odbyła się wizyta Pani Minister, Sekretarza Stanu, Pełnomocnika Rządu ds. ekonomii społecznej Anity Czerwińskiej w subregionie konińskim. Pani Minister w towarzystwie posła Witolda Czarneckiego odwiedziła lokalne spółdzielnie socjalne.
Pierwszym przystankiem była Golina, gdzie Pani minister spotkała się z przedstawicielami lokalnych stowarzyszeń, Golińskiej Spółdzielni Socjalnej Aktywni Razem oraz prezesem i związkowcami ZE PAK -  Piotrem Woźnym oraz Panią Alicją Messerszmidt z  MZZ PIT KADRA przy PAK KWB Konin. Prezes Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych Przemysław Piechocki przedstawił model współpracy OWES – samorząd – przedsiębiorstwa społeczne – sektor prywatny. Rozmawialiśmy również o doświadczeniach i roli OWES w rozwoju ekonomii społecznej w subregionie konińskim.  Na spotkaniu głos zabrał również Pan Mirosław Durczyński, Burmistrza Miasta i Gminy Golina.
Następnie w Koninie Pani minister odwiedziła spółdzielnie: Sport i Rehabilitacja, Blues Hostel oraz Spektrum. W Centrum Organizacji Pozarządowych spotkała się również z przedstawicielami samorządu oraz Wielkopolskiego Ośrodka Ekonomii Społecznej.

  

   


Ostatnia wizyta odbyła się w Kramsku, gdzie prezentację ddziałalności CUS w Kramsku przedstawiła Pani dyrektor Andżelika Łoś. Na koniec odbyło się spotkanie z pracownikami Spółdzielni Socjalnej "Razem do Sukcesu".

 


"Wyróżniamy się na tle wielu regionów, bo w każdej gminie funkcjonuje przynajmniej jedno przedsiębiorstwo socjalne. Widzimy ogromne wyzwania, na które może odpowiedzieć ekonomia społeczna" - powiedział na koniec prezes SNRSS Przemysław Piechocki. Mamy nadzieję, że spotkanie z Panią Minister będzie początkiem owocnej współpracy i pracą nad ciągłym rozwojem ekonomii społecznej nie tylko w Wielkopolsce, ale również w całym kraju. 


Na spotkaniu były również lokalne media, a materiał z wizyty dostępny jest TUTAJ