Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Green Labs: międzynarodowe spotkanie partnerów w Salonikach
2022-09-19

16 września br. odbyło się trzecie ponadnarodowe spotkanie partnerów projektu „Socially Driven Green labs". W wydarzeniu, zorganizowanym w formie stacjonarnej przez gospodarza - Uniwersytet Macedonii - z możliwością połączenia on-line, wzięli udział przedstawiciele organizacji i instytucji  partnerskich z Czech, Grecji, Belgii i Polski.

Głównym tematem spotkania było omówienie zakończonego procesu tworzenia raportu po badaniach ankietowych wśród trzech grup docelowych (przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych, pracowników naukowych i studentów). Celem badań było określenie stanu wiedzy oraz umiejętności i kompetencji w zakresie zielonej transformacji i gospodarki cyrkularnej. Tłumaczenie raportu jest już prawie zakończone i wkrótce będzie on dostępny w czterech językach narodowych (polskim, greckim, belgijskim i czeskim) na stronie internetowej projektu, jak również na stronach internetowych partnerów.

Kolejnym elementem spotkania były trwające prace nad galerią on-line, która będzie gromadzić różnego rodzaju materiały dydaktyczne, dzięki którym można rozwijać zielone kompetencje. Ponadto rozpoczęła się dyskusja nad kształtem przewodnika dla nauczycieli. Przedstawiciele Uniwersytetu Macedonii zaprezentowali również pierwsze pomysły na modele stymulowania biznesu - pierwsze zapowiedzi wydają się ekscytujące, ale przed wszystkimi partnerami jeszcze wiele pracy. Na koniec partnerzy omówili program podnoszenia kwalifikacji i szkołę letnią. Wydarzenie to jest zaplanowane na przyszły rok, więc jest to czas na dokonanie pierwszych ustaleń dotyczących miejsca, czasu trwania i liczby uczestników. Więcej szczegółów zostanie uzgodnionych podczas spotkań online - wszyscy partnerzy zauważyli, że dobrą praktyką jest spotykanie się online przynajmniej raz w miesiącu.

Więcej na temat projektu: http://www.spoldzielnie.org/project,70