Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Innovative Collaborations: międzynarodowe spotkanie partnerów w Nikozji
2022-09-26
W dniach 19-22 września odbyło się kolejne międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Innovative Collaboration. W spotkaniach, zorganizowanych w formie stacjonarnej przez gospodarza – Centrum Badań i Edukacji SYNTHESIS wzięli udział przedstawiciele organizacji i instytucji  partnerskich z Belgi, Włoch, Francji i Polski.  


Podsumowaliśmy dotychczasowe działania skupione wokół tworzonego przez nas klastra dla przedsiębiorstw społecznych. Rozmawialiśmy o komunikacji cyfrowej i zarządzaniu międzykulturowym, któremu przewodził dr Stephanos Spaneas, profesor nadzwyczajny z Uniwersytetu w Nikozji. Wymienialiśmy się również doświadczeniami z zakresu przedsiębiorczości społecznej, którymi podzielił się z nami m.in. Pan Marinos Aniftos, przedstawiciel w Cypryjskim Urzędzie ds. Spółdzielni i Przedsiębiorstw Społecznych.

 

Kolejnym etapem naszych spotkań były wizyty studyjne. Odwiedziliśmy Spółdzielnię AgRose w wiosce Argos, która od 1961 roku zajmuje się uprawą, zbiorem, destylacją i sprzedażą produktów z  wody różanej (z róż damasceńskich). Co ciekawe, co roku w maju Agros organizuje festiwal wiejski, przyciągający setki obcokrajowców i turystów cypryjskich, którzy podróżują z każdego zakątka wyspy, aby być świadkiem działań związanych ze zbiorami róż. Ponadto odwiedziliśmy lokalną palarnię kawy pod kątem tworzonego przez nas Zakładu Aktywności Zawodowej w Poznaniu.

 

 


Kolejne spotkanie parnerów już niebawem! Tym razem gospodarzem będzie I.Re.Forr z Włoch.

Więcej o projekcie Innovative Collaborations: www.spoldzielnie.org/project,66