Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Energia społeczna: spotkanie podsumowujące projekt
2022-11-28
W dniach 24-25.11 w Hotelu Atut w Licheniu blisko 50 przedsiębiorców społecznych uczestniczyło w spotkaniu podsumowującym wdrażanie modeli przedsiębiorstw społecznych realizujących wiązki usług społecznych w ramach projektu Energia Społeczna. 

Na spotkaniu poza podsumowaniem wdrażania modeli przez kadrę projektu, przedsiębiorcy uczestniczyli w warsztach "Od diagnozy do ewulacji" gdzie zostały omówione najważniejszych zagadnienia dotyczące modeli usługi: Opieka+, Opieka Wytchnieniowa+, Rehabilitacja + oraz Opieka nad Dziećmi + przez poszczególnych uczestników.
Kluczowym elementem była wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami przedsiębiorstw społecznych - wspólne umówienie napotkanych problemów czy dzielenie się sukcesami. Nie zabrakło również dyskusji wokół Ustawa o ekonomii społecznej i nowych zasad uzyskiwania statusu przedsiębiorstw społecznych, którą poprowadził Marek Gruchalski. 
Wszystkie podmioty biorące udział w projekcie zgodnie przyznają, że udział w nim był dobrym pomysłem. Podkreślają, że szczególnie osoby korzystające dotąd z ich usług, takich jak opieka wytchnieniowa, rehabilitacja czy opieka nad osobami starszymi żałują, że już się zakończyły. Ponadto w większości przypadków realizacja usług dała przedsiębiorstwom możliwość zatrudnienia nowych osób, które najpewniej zostaną w zespołach na dłużej.

Dobre praktyki oraz wskazówki dotyczące wdrożenia opisanych wyżej rozwiązań zostaną przedstawione w podręczniku, nad którym trwają prace. Dodatkowo wybrane przedsiębiorstwa przedstawią wdrażane usługi w specjalnie przygotowanych filmach, które będzie można obejrzeć już niebawem na YT ponieważ właśnie trwają ostatnie już nagrywki :) Uchylamy Wam rąka tajemnicy...
więcej o projekcie TUTAJ