Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Wizyta studyjna przedstawicieli Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego
2023-02-03
2 lutego odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odpowiedzialnych za weryfikację statusów PS.
W związku z Ustawą o ekonomii społecznej Wojewoda nadaje status PS - została zatem powołana specjalna komórka odpowiedzialna za ich weryfikację. Przedstawiciele tej komórki z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego gościli w naszym subregionie, aby bliżej przyjrzeć się funcjonowaniu naszych spółdzielni socjalnych.

Pierwszy punktem programu była wizyta w Spółdzielni Socjalnej Komunalka w Rzgowie - goście mieli okazję zobaczyć jak funcjonuje przedsiębiorstwo, które realizuje zadania z zakresu gospodarki komunalej przy jednoczesnej aktywizacji społecznej mieszkańców gminy Rzgów. Natępnie odwiedzili Konińską Spółdzielnię Socjalną, gdzie dzieci ze spektrum autyzmu czy innymi wyzwaniami rozwojowymi nabywają nowe kompetencje społeczne, komunikacyjne oraz uczą się samodzielności.Natępnie uczestnicy wizyty odwiedzili Spółdzielnię Socjalną Finezja, gdzie mieli okazję nie tylko zobaczyć jak funcjonuje spółdzielnia zajmująca się gastronomią, ale również spróbować jej kuchni. Na koniec nasi goście zobaczyli jak prężnie działa Spółdzielnia Socjalna Blues Hostel oraz sklep medyczny prowadzony przez Spółdzielnie Socjalna Sport i Rehabilitacja. Wizyty w spółdzielniach to również: ważne rozmowy na temat współpracy z samorządami, doświadczenia w zakresie aktywizacji, dyskusje dotyczące aktualnych problemów i wyzwań czy poznanie pracowników i ich historii. To była bartdzo udana wizyta -  bardzo dziękujemy gościom za przybycie, a naszym podmiotom za tak wspaniałe przyjęcie! :)