Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Co nowego dzieje się wokół ZAZ Poznań?
2023-02-21

W sprawie powstającego zakładu aktywności zawodowej w Poznaniu sporo nowości!

Przede wszystkim aktualnie przygotowujemy się do wizyty Fundacji Velux, podczas której przedstawiciele Fundacji przekażą nam wskazówki jak zarządzać projektem oraz wspólnie opracujemy harmonogram działań na najbliższe miesiące. Druga część wizyty to spotkanie z władzami regionalnymi – Panią Pauliną Stochniałek Członkinią Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz Panem Grzegorzem Grygielem Dyrektorem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznego w Poznaniu.

Ponadto toczą się również rozmowy doradcze dotyczące certyfikacji BREEAM, stanowiącego potwierdzenie, że budynek zakładu aktywności zawodowej w Poznaniu spełnia wymogi niezbędne do uznania go za zaprojektowany i zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.
Co więcej rozpoczęliśmy również spotkania z dyrekcjami szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych w Poznaniu w celu przedstawienia głównych filarów działalności ZAZ, które mogą stać się miejscem pracy absolwentów placówek oraz przygotować do pracy na otwartym rynku. Ponadto ważnym aspektem rozmów jest możliwość wsparcia merytorycznego przez grono pedagogiczne placówek, aby jak najlepiej przygotować się do otwarcia pierwszego zakładu aktywności zawodowej w Poznaniu. 


Na zdjęciu: Przemysław Piechocki prezes SNRSS oraz Anna Klonowska wicedyrektor Zespołu
Szkół Specjalnych nr 101 w Poznaniu


  
Na zdjęciu: Olga Zioła specjalistka. ds. promocji SNRSS, Wioletta Dachtera dyrektor Zespołu
Szkół Specjalnych nr 102 w Poznaniu,  Hanna Pochyluk pegagog skolnych, Przemysław Piechocki
prezes SNRSS


Cieszy nas wsparcie poznańskich placówek oświatowych, teraz już tylko czekamy na wyłonienie wykonawcy i ruszamy z budową! :)