Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spółdzielnia Socjalna Ecoss zarejestrowana
2013-01-25

Miło nam poinformować, że 24 stycznia 2013 roku Spółdzielnia Socjalna Ecoss została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym. Tym samym formalnie rozpoczęła swoją działalność. 

Spółdzielnia Socjalna Ecoss jest spółdzielnią socjalną osób prawnych założoną przez samorządowców z Gminy Krobia i Powiatu Gostyńskiego. Siedziba Spółdzielni mieścić się będzie w Krobi. Jej prezesem został Janusz Grześkowiak.

Ecoss jest drugą, po Kamerdynerze, spółdzielnią socjalną, na terenie gminy Krobia. Działać ma w głównie w zakresie usług komunalnych, w przyszłości ma realizować również zadania związane z obsługą dróg powiatowych. Stopniowo spółdzielnia ma rozszerzać zakres świadczonych usług, szczególnie w oparciu o katalog zadań własnych gmin i powiatu, które wymagają restrukturyzacji. Nadrzędnym celem jej utworzenia jest aktywizacja osób bezrobotnych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym w wyniku redukcji etatów. Założyciele liczą również na podniesienie jakości świadczonych usług komunalnych oraz wzrost przejrzystości w ich finansowaniu. Pierwszych pracowników spółdzielnia planuje zatrudnić już wiosną.

Inicjatywa obu samorządów została zakwalifikowana do otrzymania dotacji inwestycyjnej i wsparcia pomostowego w ramach projektu PWP Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej II.