Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Zakup Prospołeczny - opinie i potrzeby
2023-05-09
               

W imieniu organizatorów Znaku Promocji Ekonomii Społecznej "Zakup Prospołeczny" zapraszamy do udziału w krótkiej ankiecie dotyczącej oceny znaku i jego użyteczności w  zwiększaniu widoczności PES. 
Zakup Prospołeczny to certyfikat przyznawany podmiotom ekonomii społecznej od wielu lat. W Wielkopolsce taki status posiadają aż 52 podmioty.  Jeśli jesteście wśród tych podmiotów to mamy dla Was krótką ankietę, w kórej ocenicie jak pomocny w Waszych działaniach jest to certyfikat. 

Ankieta jest dostępna online - tutaj. 

Organizatorami Znaku w Wielkopolsce jest Fundacja im. Królowej Polski św. Jadwigi i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu. "
Ekonomia społeczna daje pracę i szansę na samodzielność życiową osobom niepełnosprawnym, długotrwale bezrobotnym, bezdomnym – i innym mającym niewielkie szanse na rynku pracy. Podmioty ekonomii społecznej – jak spółdzielnie socjalne, firmy społeczne, zakłady aktywności zawodowej – to instytucje tworzone przez takie osoby i dla takich osób.
 
Podmioty te działają coraz sprawniej i w coraz większej liczbie branż. Aby się rozwijać, potrzebują profesjonalnego marketingu. Potrzebują także przychylności społecznej. Już teraz można i warto kupować ich produkty i usługi.
 
W roku 2010 w Wielkopolsce opracowano i zarejestrowano znak, który – podobnie jak najlepsze europejskie znaki jakości, intuicyjnie informuje klienta o swoim przesłaniu. Wykorzystano w nim rozpoznawalne elementy: kod kreskowy, serce, torbę na zakupy. Stał się znakiem wysokiej jakości produktów i usług podmiotów ekonomii społecznej."  (http://www.zakupprospoleczny.pl/#