Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Muzyczna kampania społeczna w centrum Poznania
2023-09-08
Muzyka ma wiele odsłon i pełni różnorodne funkcje. My postanowiliśmy wykorzystać jej moc, by „mówić” o tematach trudnych.
O przeciwdziałaniu uzależnieniom za pośrednictwem muzyki (w tym improwizowanego rapu tzw. freestyle) mówił rapujący artysta – Arkadio, którego zaprosiliśmy do realizacji wspólnego wydarzenia.5 i 6 września 2023 roku na ulicy Wrocławskiej w Poznaniu zorganizowaliśmy koncert, którego społeczny charakter był bardzo ważny. Zaproszony przez nas artysta poprzez swoje utwory działa na rzecz profilaktyki uzależnień. Rapując o pasji, wartościach w życiu, przyjaźni i miłości – przekazuje swojej publiczności energię do działania. Działania, które pomaga radzić sobie z problemami życiowymi i trudnościami. Artysta pracuje szczególnie z młodymi osobami, spotyka się z młodzieżą w szkołach, prowadzi warsztaty i spotkania.
Wydarzenie realizowaliśmy w ramach projektu społecznego „Nowy Stary Rynek – przyjazny i bezpieczny”, którego celem jest przeciwdziałanie uzależnieniom. Kampania społeczna realizowana była w formie muzycznej z elementami interakcji.
 
Działania realizowane w ramach „Rewaloryzacja przestrzeni płyty Starego Rynku w Poznaniu wraz z przekształceniem fragmentu bloku śródrynkowego (ul. Jana Baptysty Quadro) w pasaż kultury.”


Jeśli TY lub osoba, którą znasz ma problem z uzależnieniem warto skorzystać z pomocy.