Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Sesja dialogowa: Dobre Partnerstwo
2024-01-16
Za nami sesja dialogowa Dobre Partnerstwo. Na przykładzie powstającego Centrum Usług Pralniczych w zakładzie aktywności zawodowej w Poznaniu rozmawialiśmy z przedstawicielami przedsiębiorstw i przedsiębiorstw społecznych o wyzwaniach związanych z wymogami ESG, które wkrótce będą obowiązkowe do raportowania dla każdego przedsiębiorstwa.
ESG oraz Dyrektywa CSRD, czyli regulacje dotyczące raportowania pozafinansowego przedsiębiorstw, znacząco wpływają na przekształcenie strategii tworzenia wartości przez firmy. Rozwój nie może już być realizowany kosztem ludzi i środowiska naturalnego. To nie tylko priorytet, ale również obowiązek, który wkrótce dotknie wszystkie firmy, niezależnie od ich wielkości.

Spotkanie z przedsiębiorcami potwierdziło chęć wdrożenia raportowania ESG. "Jest to krok, który uważamy za niezbędny w dzisiejszych czasach, gdy te czynniki stają się coraz bardziej istotne dla wszystkich przedsiębiorstw" - powiedział jeden z przedsiębiorców. 
Wydarzenie było okazją do dyskusji i budowania partnerstwa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność. Dziękujemy również Uniewrsytetowi WSB Merito w Poznaniu za możliwość spotkania w nowoczesnym Centrum Kształcenia Przedsiębiorczości Społecznej.