Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Poznań: samorządowe spółdzielnie socjalne dedykowane osobom zadłużonym – konferencja prasowa
2013-02-14

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w poniedziałek 18 lutego w poznańskim Urzędzie Miasta odbędzie się konferencja prasowa dotycząca samorządowych spółdzielni socjalnych dedykowanych osobom zadłużonym. Jest to zwieńczenie kilkunastu miesięcy prac nad powołaniem w Poznaniu takiej właśnie spółdzielni.

Przypomnijmy: Pomysł zgłoszony przez Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych zakłada założenie spółdzielni socjalnej, w której założycielami będą dwie jednostki samorządu terytorialnego. Projekt SRSS to innowacyjne rozwiązanie będące społeczną alternatywą dla eksmisji, aktywizujące osoby zalegające z opłatami czynszowymi z powodu braku zatrudnienia. Powołanie spółdzielni umożliwi zatrudnienie osób zalegających z opłatami na umowę o pracę, a w konsekwencji:

  • Bezpośrednie odpracowanie przez w/w osoby długu
  • Społeczną  i zawodową aktywizację mieszkańców miasta
  • Sukcesywne odzyskiwanie przez samorząd zwrotu zadłużeń czynszowych

Wspólna inicjatywa Miasta Poznania i Województwa Wielkopolskiego została zakwalifikowana do otrzymania dotacji inwestycyjnej i wsparcia pomostowego w ramach projektu PWP Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej II realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.

Konferencję organizuje Biuro Rzecznika Urzędu Miasta oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości znajdują się między innymi:

Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny

Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jerzy Stępień

Przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego województwa wielkopolskiego

Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych Przemysław Piechocki, inicjator przedsięwzięcia i autor modelu samorządowych spółdzielni socjalnych dedykowanych osobom zadłużonym

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu, Włodzimierz Kałek.

Konferencja ma charakter zamknięty. Relacja będzie dostępna na naszej stronie internetowej.