Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spółdzielnia Socjalna „Zielona Piła” zarejestrowana
2013-03-05

Miło nam poinformować, że kolejna ze spółdzielni socjalnych, które wzięły udział w części dotacyjnej projektu PWP Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej II, uzyskała wpis do Krajowego Rejestru Sądowego. 

Ta spółdzielnia to Spółdzielnia Socjalna „Zielona Piła” z Piły. Założyły ją Miasto Piła i Powiat Pilski. W tworzenie Spółdzielni zaangażowała się również firma Invest Park – właśnie w prowadzonym przez nią Pilskim Inkubatorze Przedsiębiorczości docelowo ma się znajdować siedziba spółdzielni.

Początkowy kapitał założycielski spółdzielni do 100 tysięcy złotych. Inicjatywa Miasta i Powiatu otrzyma również ponad 130 tysięcy złotych dotacji inwestycyjnej i wsparcia pomostowego w ramach projektu PWP Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej II realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.

Oferta spółdzielni bardzo dobrze wpisuje się w niszę na rynku – „Zielona Piła” ma działać przede wszystkim w branży remontowo – budowlanej, będzie się również zajmować pielęgnacją terenów zielonych. Jej dużym atutem będzie na pewno  jest realizacji przez członków założycieli zleceń w trybie bezprzetargowym. Tym bardziej, że  głównymi odbiorcami usług Spółdzielni Socjalnej „Zielona Piła” będą Gmina Piła, Starostwo Pilskie, a także, chociaż w mniejszym stopniu zleceniodawcy prywatni z terenu miasta i powiatu.

Spółdzielnia Socjalna „Zielona Piła” to pierwsza w północnej Wielkopolsce spółdzielnia socjalna założona przez osoby prawne.