Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Konin: Konferencja kończąca projekt Wspólna Praca nas Wzbogaca
2013-03-08

19 marca br. w Koninie odbędzie się konferencja  kończąca projekt „Wspólna Praca nas Wzbogaca”, realizowany przez Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych w latach 2011-2013. 

Przedsiębiorcy społeczni to Wasz czas! Takie hasło zamieściliśmy na plakacie promującym realizowany przez nas wspólnie z Agencją Rozwoju Regionalnego projekt Wspólna Praca Nas Wzbogaca. Czas realizacji projektu dobiegł końca. 19 marca bieżącego roku w Koninie odbędzie się konferencja kończąca projekt.

Konferencja będzie okazją do podsumowań i podziękowań. Organizujemy ją głównie dla tych, którzy tak skutecznie wykorzystali ostatnie dwa lata - przedsiębiorców społecznych. W wyniku realizacji projektu powstało dziewięć spółdzielni socjalnych. Wszystkie z powodzeniem radzą sobie na otwartym rynku:

  • Spółdzielnia Socjalna Anima prowadzi w Poznaniu żłobek Wesołe Koziołki,
  • Spółdzielnia Socjalna Masterpunkt promuje technologie dla osób niepełnosprawnych
  • Kramska spółdzielnia Razem do Sukcesu i Spółdzielnia Socjalna Poezja Smaku postawiły na gastronomię – prowadzą odpowiednio stołówkę szkolną i restaurację. Fanów ich kuchni przybywa z każdym dniem.Taką samą działalność prowadzi spółdzielnia socjalna AZ z Gołuchowa, która uruchomiła nad gołuchowskim zalewem Zajadalnię.
  • Nasza Firma i Ostrowska Spółdzielnia Socjalna postawiły na pielęgnację zieleni i prace remontowo-budowalne. Otwarci szyją modną odzież dla osób dla niepełnosprawnych, Akcent Europe otwiera szkołę językową.
Słowa podziękowania należą się również wszystkim instytucjom działającym na rzecz utworzenia spółdzielni.  To także ich sukces i ich święto.

A żeby nie było zbyt sentymentalnie, to w myśl zasady coś się kończy, coś się zaczyna opowiemy również o naszym najnowszym projekcie „Koniński Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej”.

Konferencja ma charakter zamknięty. Cała relacja dostępna będzie na naszej stronie internetowej.