Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Dzień Kobiet Przedsiębiorczych w Ministerstwie Gospodarki
2013-03-13

Chociaż od obchodów tegorocznego Dnia Kobiet mija już prawie tydzień warto przypomnieć o konferencji prasowej z udziałem ponad 400 Pań, która odbyła się w miniony piątek, 8 marca w Warszawie z inicjatywy Wicepremiera i Ministra Gospodarki - Janusza Piechocińskiego


Źródlo:www.mg.gov.plZaproszenie na spotkanie przyjęły m.in.: Wiceministra Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, Wiceministra Skarbu Państwa Urszula Pasławska oraz Wiceministra Pracy i Polityki Społecznej Czesława Ostrowska. Na konferencję udała się również Andżelika Smorawska, Prezeska Spółdzielni Socjalnej „Otwarci” z Konina, która nie kryła zadowolenia z udziału w konferencji jako reprezentantka przedsiębiorstwa społecznego.
Spotkanie stworzyło szansę na otwartą debatę o wyrównywaniu szans w biznesie, ścieżkach rozwoju karier kobiet w Polsce, programach wspierających kobiety w prowadzeniu działalności gospodarczej (np. projekt Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Mama w strefie pracy”). Nie zabrakło nurtującej kwestii wyrównania płac kobiet i mężczyzn w naszym kraju.

Źródło:

http://www.mg.gov.pl