Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
SNRSS z ofertą na Targach Pracy w Koninie
2013-03-15

Konin: kilkaset osób z regionu konińskiego wzięło udział w Targach Pracy w Koninie, które odbyły się 14 marca w Klubie Energetyk

Targi Pracy organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy to jedna z form walki ze wrastającym bezrobociem w powiecie konińskim, które według ostatnich statystyk przekroczyło 17% (w Wielkopolsce w styczniu było to 10,6%). To ponad 14 tysięcy ludzi pozostających bez pracy.

Konińskie targi dały szansę zapoznania się z ofertami pracy w regionie, w kraju i zagranicą m.in.: opiekun osób starszych, sprzedawca, telemarketer, lektor języków obcych, pracownik gospodarczy, przedstawiciel ubezpieczeń. Ponadto targi były okazją zaprezentowania się przed potencjalnymi pracodawcami i rozmowy z doradcą zawodowym.

                                  

Stowarzyszenie również przedstawiło swoją ofertę wsparcia dla osób zagrożonych wykluczeniem z powodu braku pracy. Na naszym stoisku można było znaleźć m.in. materiały promocyjne z ofertą projektów unijnych realizowanych w subregionie konińskim, a także porozmawiać o działalności zawodowej w formie spółdzielni socjalnych.

To nie koniec podobnych spotkań organizowanych dla osób pozostających bez pracy: w najbliższą sobotę 16 marca pracownicy WUP w Poznaniu oraz PUP w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile zapraszają do udziału w DRZWIACH OTWARTYCH URZĘDU PRACY. Akcja ta ma na celu pokazanie kompleksowej oferty Urzędów Pracy: ofert pracy, form aktywizacji zawodowej, poradnictwa zawodowego, a także informowanie o aktualnych i planowanych naborach wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki.