Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
JAK zrobić biznes społeczny
2013-03-26

Najnowszy, czwarty numer pisma poświęconego ekonomii społecznej już dostępny. A w nim przyjaźń, Podhale i pizza. 

Tematem numeru jest słowo przyjaźń. Odmieniane przez wszystkie przypadki. Pisze o niej Szymon Surmacz, w magazynie znajduje się też obszerny artykuł Edwarda Abramowskiego. Nawet jeśli nie będziemy tego ubierać w te same wzniosłe słowa, których używali pionierzy współczesności nie ulega wątpliwości, że dobre relacje w grupie stanowiącej zalążek przyszłej spółdzielni są najważniejsze. A konflikty w grupie to jedna z najczęstszych przyczyn kryzysów i rozpadu spółdzielni. A więc przyjaźń, proszę państwa i Związki Przyjaźni (czyżby to była nieprzypadkowa zbieżność z gorącym tematem ostatnich tygodni?)

JAK poleca też kilka publikacji – spośród nich wszystkich na pewno warto zapoznać się z Raportem o stanie spółdzielczości socjalnej dostępnym na stronie internetowej Departamentu Pożytku Publicznego. Raport obala kilka mitów dotyczących spółdzielczości – jak na przykład ten, że spółdzielnie utrzymują się tylko z dotacji czy ten o ich niewielkiej aktywności w strefie pożytku publicznego.

 Bohaterem numeru jest natomiast Spółdzielnia Socjalnej Mona Lisa, która na ten tytuł jak najbardziej zasługuje. W magazynie między innymi wywiad z prezesem spółdzielni,Januszem Czyżem, kulisy wizyt studyjnych, a także historie spółdzielnii socjalnych, dla których Mona Lisa stała się inspiracją. Pizza, zamiast wielkanocnego jajka? Czemu nie.

Cały magazyn dostępny jest tutaj