Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Poznań: Kolejne umowy na przyznanie wsparcia dla nowych spółdzielni podpisane
2013-04-09

Miło nam poinformować, że na początku kwietnia 2013 roku kolejne dwie spółdzielnie podpisały ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych umowy na otrzymanie środków finansowych oraz umowy na otrzymanie wsparcia pomostowego w ramach projektu PWP Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej II. 

W siedzibie Stowarzyszenia zjawili się prezesi i pełnomocnicy spółdzielni socjalnych Ecoss i Zielona Piła. Spółdzielnie zarejestrowały się odpowiednio w lutym i w marcu i są już niemal gotowe do oficjalnego rozpoczęcia działalności. Zarówno Ecoss jak i Zielona Piła to spółdzielnie socjalne osób prawnych.

Zarząd SNRSS
                                          

Ecoss powstał z inicjatywy samorządów z Krobii i Gostynia. Powiat gostyński w ogóle staje się powoli jednym z najbardziej spółdzielczych powiatów Wielkopolski – oprócz Ecoss-u na terenie powiatu działają też Spółdzielnia Socjalna Arka (w Gostyniu) oraz Spółdzielnia Socjalna Kamerdyner. Działać ma w głównie w zakresie usług komunalnych, w przyszłości ma realizować również zadania związane z obsługą dróg powiatowych. Stopniowo spółdzielnia ma rozszerzać zakres świadczonych usług, szczególnie w oparciu o katalog zadań własnych gmin i powiatu, które wymagają restrukturyzacji. 


Przedstawiciele Spółdzielni Socjalnej Ecoss                 

Inicjatywa miasta Piły to także duże przedsięwzięcie. Pierwsza spółdzielnia osób prawnych założona przez osoby prawne w północnej Wielkopolsce. Spółdzielnię powołały miasto Piła i powiat pilski. W prace zaangażowała się również firma Invest Park – spółdzielnia ma mieć siedzibę w prowadzonym przez nią Pilskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Zlecenia zapewni przede wszystkim Gmina Piła i Starostwo Powiatowe w Pile.

Prezesi obu spółdzielni przyznają, że codzienne muszą pokonywać kolejne przeszkody, ale są też dobre myśli. Oficjalna inauguracja działalności spółdzielni już w kwietniu. Też tam będziemy!