Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spółdzielnia Socjalna Vita już działa!
2013-04-30

Miło nam poinformować, że Spółdzielnia Socjalna Vita z Leszna oficjalnie rozpoczęła wczoraj swoją działalność. 

Spółdzielnia Socjalna Vita istnieje już od połowy kwietnia. Wczoraj uroczyście została otwarta prowadzona przez nią punkt wydawania posiłków przy ulicy Leszczyńskich 22. Na oficjalnym otwarciu obecni byli między innymi prezydent Leszna, Tomasz Malepszy, a także przedstawiciele naszego Stowarzyszenia, prezes Przemysław Piechocki oraz nasz specjalista ds. ekonomii społecznej, Jarek Wypyszyński. 

Spółdzielnia niemal od samego początku swojej działalności ściśle współpracuje z innym leszczyńskim przedsiębiorstwem ekonomii społecznej –stowarzyszeniem Wygraj Siebie. Oba podmioty dzielą wspólnie jedną siedzibę – to zdecydowanie ułatwia funkcjonowanie, zwłaszcza z ekonomicznego punktu widzenia. Ich działalność uzupełnia się również na innej płaszczyźnie – oba podmioty nastawiają się przede wszystkim na współpracę z seniorami. W prowadzonym przez Spółdzielnię Socjalną Vita punkcie gastronomicznym będzie można zjeść obiad za  niewielką cenę – w ten sposób spółdzielcy chcą wyjść naprzeciw grupom o niewielkich dochodach – emerytom, rencistom, ale także studentom.  

Spółdzielnia zrzesza aktualnie sześć osób, jej prezeską jest Beata Quand. Działalność – zarówno Stowarzyszenia Wygraj Siebie, jak i Spółdzielni Socjalnej Vita wspiera Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnej.
 

 

Spółdzielnia Socjalna Vita

Ul. Leszczyńskich 22

64-100 Leszno