Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Ministerstwo Zdrowia jako pierwszy urząd centralny stosuje klauzule społeczne
2013-05-17

Portal Ekonomia Społeczna opisał pionierskie działania Ministerstwa Zdrowia, które jako pierwszy urząd centralny zdecydował się zastosować klauzule społeczne. 

Tę decyzję skomentował nasz specjalista ds. specjalista ekonomii społecznej: Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych już kilku lat działało aktywnie na polu propagowania wykorzystania klauzul społecznych. Zachęcamy przede wszystkim jednostki samorządu terytorialnego i instytucje samorządowe do stosowania instrumentów prozatrudnieniowych, w szczególności właśnie klauzul społecznych.

Tym bardziej cieszy nas fakt, iż Ministerstwo Zdrowia jako jeden z pierwszych urzędów centralnych zdecydowało się na zastosowanie klauzul społecznych w przetargu na realizację kampanii promocyjnej dotyczącej zapobiegania chorobom nowotworowym układu moczowo-płciowego, na przygotowanie materiałów informacyjno-promocyjnych skierowanych do lekarzy i pielęgniarek oraz na dostawę szczepionek.


Jest to krok w dobrą stronę, z uwagą spoglądamy na inne urzędy i mamy nadzieję, że decyzja Ministerstwa Zdrowia okaże się dla nich wystarczającą inspiracją.” 

Cały artykuł o klauzulach społecznych stosowanych w Ministerstwie Zdrowia można przeczytać tutaj