Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Podpisaliśmy kolejne umowy na przyznanie dotacji i wsparcia pomostowego dla spółdzielni socjalnych
2013-06-05

Miło nam poinformować, że na początku czerwca spółdzielnie socjalne: Poznanianka i Kwant-Duo podpisały umowy o przyznanie dotacji i wsparcia pomostowego w ramach projektu: PWP Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej.

To był długo oczekiwany moment - obie spółdzielnie uzyskały wpis do Krajowego Rejestru Sądowego już w kwietniu (odpowiednio: 10 i 11 kwietnia). Teraz, po spełnieniu wszystkich formalności możliwe było wreszcie podpisanie stosownych umów.

Spółdzielcy z Odolanowa mają już doświadczenie w sektorze ekonomii społecznej. Spółdzielnia  Kwant – Duo to już kolejna prowadzone przez nich przedsiębiorstwo ekonomii społecznej. Członkowie tej działają również w Spółdzielni Socjalnej KWANT. Jednocześnie nie boją się nowych wyzwań. Takim jest spółdzielnia Kwant-Duo.

Kwant –Duo założyły bowiem dwie osoby prawne: Stowarzyszenie „Dolina Baryczy” i Stowarzyszenie Trzeźwości. Spółdzielnia prowadzić ma w Odolanowie punkt gastronomiczny, który ma być czymś więcej niż zwykłą jadłodajnią. Ośrodek ma nie tylko zabezpieczać potrzeby wyżywania beneficjentów podopiecznych CIS, ale także działać na polu odolanowskiej oświaty i ściśle współpracować lokalnym Domem Kultury. Jednym słowem – na mapie kulturalnej Odolanowa pojawi się niedługo nowe miejsce.

O Spółdzielni Socjalnej Poznanianka pisaliśmy już niejednokrotnie: to pierwsze w Polsce spółdzielnia socjalna dedykowana osobom zagrożonym eksmisją ze względu na zaległości czynszowe. Spółdzielnię założyły: Miasto Poznań i Samorząd Wojewódzki. Prezes Spółdzielni, Waldemar Hyla, zdradził nam, że pierwsze umowy z pracownikami już są podpisane. Trzymamy kciuki za powodzenie obu inicjatyw.