Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spółdzielnia Socjalna Razem do sukcesu najlepszą spółdzielnią socjalną w kraju
2013-07-15

24 czerwca w siedzibie Senatu RP gmina Kramsk otrzymała tytuł Samorządowego Lidera Zarządzania w dziedzinie pomocy społecznej. 

To piękny prezent na rocznicę działalności. Spółdzielnia socjalna powstała nieco ponad rok temu jako spółdzielnia socjalna osób prawnych. Założyły ją  Gmina Kramsk i Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Kramsk. Inicjatywa uzyskała dofinansowanie w ramach projektu Wspólna Praca Nas Wzbogaca realizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Środki z dotacji umożliwiły między innymi stołówki i kuchni.  Zgodnie z intencją założycieli spółdzielnia świadczy gastronomiczne i opiekuńcze, z naciskiem na gastronomię. Spółdzielnia prowadzi stołówkę w szkole w Kramsk, świadczy także usługi cateringowe.

Drugim filarem działalności są usługi. Pracownicy spółdzielni opiekują się przede wszystkim osobami starszymi, przewlekle chorymi i samotnymi, ale też osobami z zaburzeniami psychicznymi i potrzebującymi nieustannej opieki.

W chwili obecnej spółdzielnia zatrudnia prawie 20 osób. To chyba największy sukces. Gratulujemy!www.kramsk.spoldzielnie.org