Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Startuje Fundacja ''Start z kulturą''!
2012-08-20

Na kulturalnej mapie Poznania pojawiła się właśnie kolejna inicjatywa: Fundacja „Start z kulturą”. Pierwsze kroki pomógł jest postawić Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej.

Czy pamiętacie Państwo Janka Muzykanta? Uzdolnionego muzycznie chłopca, któremu sytuacja materialna i pochodzenie skutecznie uniemożliwiły realizację wielkiego marzenia? Okazuje się, że również i dzisiaj początkujący artyści muszą borykać się z przeszkodami, które jeśli zupełnie nie przekreślają, to poważnie utrudniają rozwijanie ich pasji. Barierą może stać się płeć, miejsce zamieszkania, pochodzenie społeczne czy też wrodzona lub nabyta niepełnosprawność. Głównym celem fundacji „Start z kulturą” jest działanie na rzecz przełamywania tych barier i pomoc debiutantom w stawianiu pierwszych kroków na ścieżce kariery.

Pierwsza okazja do przekonania się, jak to będzie wyglądać w praktyce już niedługo – to organizowany przez Fundację pokaz mody „Heart and Fashion”, podczas którego swoje projekty zaprezentują początkujący projektanci. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.heart-fashion.pl  oraz na nowej stronie Fundacji www.startzkultura.pl
W imieniu Fundacji „Start z kulturą” już teraz zapraszamy wszystkich do udziału!

Fundacja „Start z kulturą” powstała z inicjatywy Aleksandry Kołosowskiej, która jest jej fundatorką i wiceprezesem. Funkcję prezesa pełni pisarz i naukowiec Janusz L. Wiśniewski. 


Logo fundacji