Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Stowarzyszenie na Wielkopolskim Kongresie Kobiet
2013-11-18
Przedstawicielki (przedstawiciel) Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych uczestniczyły w Wielkopolskim Kongresie Kobiet, który odbył się w Poznaniu, 14 listopada 2013 roku w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. 

Kobiety z województwa wielkopolskiego dyskutowały na temat problemów i wyzwań przed jakimi stoją kobiety. Wskazywano między innymi na nieobecność kobiet w mediach oraz stereotypy, które utrudniają im aktywność zawodową. O tych  ostatnich mówiła między innymi specjalistka ds. PR naszego Stowarzyszenia, Malwina Pokrywka, przypominając, że chociaż „kobiety są bardziej aktywne jeśli chodzi o korzystanie z dodatkowych form edukacji – szkoleń, warsztatów, studiów podyplomowych, to nadal podczas spotkań rekrutacyjnych częściej zwyciężają mężczyźni.”

Ekonomia społeczna jest dla kobiet

Program był niezwykle skondensowany i bardzo różnorodny. W trzech – zaledwie - panelach organizatorki  próbowały  zawrzeć zagadnienia i bogate doświadczenia panelistek i panelistów. Tradycyjnie najbardziej interesowały nas kwestie związane z przedsiębiorczością społeczną wśród kobiet omawiane podczas panelu "Kobiety Wielkopolskiej Wsi". O dobrych praktykach w tym zakresie mówił nasz specjalista ds. ekonomii społecznej, Jarosław Wypyszyński. Wskazał on ciekawą zależność – to mężczyźni, partnerom często zdecydowanie trudnej pogodzić się z zawodową emancypacją kobiet.

 Swoimi doświadczeniami podzieliła się prezeska Spółdzielni Socjalnej Dąb, pani Regina Ciborek. Podkreślała możliwości, jakie stwarza kobietom spółdzielczość socjalna, ale też odpowiedzialność z jaką związane jest zarządzanie spółdzielnią. Przy stoisku SNRSS można było porozmawiać z specjlastami Stowarzyszenia na temat spółdzielczości socjalnej, a także zaopatrzyć się w najnowszy numer SOC-a, opatrzony hasłem „Ekonomia społeczna jest dla kobiet”. 

Galeria zdjęć