Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Print2You, Blisko Was, MIND - kolejne PES-y rozpoczynają działalność
2013-11-21

Miło nam poinformować, że pomogliśmy w utworzeniu kolejnych przedsiębiorstw ekonomii społecznej.  W ubiegłym tygodniu wpis do Krajowego Rejestru Sądowego otrzymały Spółdzielnia Socjalna Blisko Was, Spółdzielnia Socjalna Print 2You, a także Fundacja MIND. 

Zakres ich działalności jest bardzo zróżnicowany. Spółdzielnia Socjalna Blisko Was świadczy usługi w zakresie kompleksowej obsługi nieruchomości: od doradztwa i wyceny, po sprzątanie, pranie i maglowanie. Spółdzielnia już teraz planuje założyć w Tarnowie Podgórnym Centrum Czystości. 


Spółdzielnia Socjalna Print2You z Mosiny w pierwszej kolejności planuje świadczyć usługi poligraficzne oraz reklamowe na rzecz firm i zleceniodawców prywatnych. Prezes, Marcin Krystkowiak mówi, że spółdzielnia specjalizować się będzie w „nadrukach reklamowych na odzież i wyroby tekstylne”. Użycie specjalnej technologii pozwoli na to, żeby każdy nadruk był zupełnie inny. Oficjalne rozpoczęcie działalności już drugiego grudnia.


I wreszcie Fundacja MIND, której głównym celem jest  Prowadzenie działalności terapeutycznej, edukacyjnej i badawczej w zakresie stosowania terapii simontonowskiej w onkologii i innych chorobach zagrażających życiu oraz prowadzenie profilaktyki, ochrony i promocji zdrowia.

Wszystkim życzymy samych sukcesów!