Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych poszukuje wolontariusza/ki do Działu PR
2013-12-06
Dołacz do Zespołu Stowarzyszenia!

Kim jesteśmy?

 

Jesteśmy prężnie rozwijającą się organizacją pozarządową działającą aktywnie w skali lokalnej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej na rzecz wzmacniania potencjału ekonomii społecznej jako obszaru aktywizacji osób bezrobotnych. W centrum naszego zainteresowania stawiamy rozwój sektora spółdzielczego, w ramach którego wdrażamy innowacyjne rozwiązania w zakresie walki z wykluczeniem społecznym, promocji postaw przedsiębiorczych, wypracowywania modeli wspólnej oddolnej pracy nad rzecz poprawy swojego położenia zawodowego i społecznego. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę: www.spoldzielnie.org.


Kogo szukamy?

 

Energicznej, ambitnej osoby, która wzmocni nasz Dział PR. Szukamy osoby zmotywowanej do zaangażowania się w nowe inicjatywy rozwijane przez nasze Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej w obszarze aktywizacji zawodowej i społecznej osób długotrwale bezrobotnych, rozwoju przedsiębiorczości, animacji partnerstw lokalnych, edukacji obywatelskiej. Jesteśmy otwarci na współpracę z osobami kreatywnymi, ceniącymi sobie możliwość realizacji własnych pomysłów.

 

Zakres obowiązków:

 

- uczestniczenie w redagowaniu wydawanego przez Stowarzyszenie Magazynu „SOC!” („SOC!” nr 1 i 2 dostępne w wersji elektronicznej na naszej stronie: http://www.spoldzielnie.org/new,70, http://www.spoldzielnie.org/new,236)

- przygotowywanie newsów, wywiadów i reportaży na temat działań prowadzonych przez Stowarzyszenie

- zbieranie, przetwarzanie i rozpowszechnianie informacji na temat sektora ekonomii społecznej w regionie, kraju i na świecie, przygotowywanie newslettera

- wspieranie Działu PR w promowaniu bieżących działań projektowych w mediach lokalnych i ogólnopolskich

- przygotowywanie prezentacji multimedialnych promujących działania Stowarzyszenia

- prowadzenie dokumentacji fotograficznej

- przygotowywanie eventów promocyjnych, udział w targach branżowych, seminariach i konferencjach mających na celu promowanie ekonomii społecznej

- budowanie pozytywnych relacji z beneficjantami, interesariuszami, partnerami Stowarzyszenia

oraz inne rodzaje aktywności promocyjnej wynikające z indywidualnych zainteresowań, oczekiwań i pomysłów naszych wolontariuszy i wolontariuszek.

 

Nasze oczekiwania:

 

- motywacja i otwartość na nowe wyzwania

- kreatywność, umiejętność wyszukiwania nieszablonowych rozwiązań

- dyspozycyjność w wymiarze kilkunastu godzin tygodniowo

- dobra znajomość pakietu Microsoft Office

- zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy w zespole

- dobra organizacja pracy, systematyczność, dokładność

 

Zapewniamy:

 

- możliwość współuczestniczenia w wielopłaszczyznowych działaniach społecznych o międzynarodowym zasięgu

- zdobycie praktycznego doświadczenia w pracy w Dziale PR, przydatnego w realizacji przyszłych planów zawodowych

- zdobycie referencji informujących o zdobytych w czasie wolontariatu kompetencjach

- możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia w pracy w obszarze aktywizacji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, rozwoju przedsiębiorczości, animacji partnerstw lokalnych, edukacji obywatelskiej

- pracę w dynamicznym, kreatywnym, interdyscyplinarnym zespole

- szczegółowe przygotowanie do realizacji zadań przez specjalistów/ki w danej dziedzinie, wsparcie merytoryczne całego zespołu Stowarzyszenia

- możliwość realizacji swoich własnych pomysłów i inicjatyw w obszarze działania Stowarzyszenia

- możliwość uczestniczenia w działaniach społecznych zapewniających wysoki poziom satysfakcji, rozwój osobisty, rozwój kompetencji miękkich.

 

Na Twoje CV wraz z listem motywacyjnym przesłane na adres: rekrutacja@spoldzielnie.org z dopiskiem: „Dział PR – wolontariat” czekamy do dnia 16 grudnia br.

 

Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych zastrzega sobie prawo do kontaktowania się tylko z wybranymi oferentami/kami.