Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Stara Łubianka: podpisana umowa na przyznanie dotacji i wsparcia pomostowego
2014-01-10
Spółdzielnia Socjalna Stara Łubianka podpisała umowę na otrzymanie dotacji oraz wsparcia pomostowego w ramach projektu PWP Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej II. 
 
Fundamentem Spółdzielni jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Starej Łubiance. To właśnie tam w wyniku restrukturyzacji grupa pracowników administracyjnych straciła pracę. W celu ratowania miejsc pracy Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gmina Szydłowo oraz Powiat Pilski zdecydowały się założyć spółdzielnię socjalną. Znajdą w niej zatrudnienie byli pracownicy szkoły. Spółdzielnia ma realizować zadania podobne do tych, które realizowali poprzednio - wśród nich prowadzenie gospodarstwa ekologicznego oraz realizacja programu dożywiania w szkołach. Oprócz tego w ofercie Spółdzielni znajdzie się  catering oraz pielęgnacją zieleni.Pierwsi pracownicy zostaną zatrudnieni przed końcem stycznia. 
Prezesem Spółdzielni jest Izabela Góral: ss.staralubianka@wp.pl

Spółdzielnia Socjalna Stara Łubianka to przykład realizacji modelu spółdzielni socjalnych dla osób zwolnionych z pracy w wyniku restrukturyzacji. Model ten zakłada wykorzystanie infrastruktury likwidowanych miejsc pracy do tworzenia przedsiębiorstw społecznych aktywizujących osoby zagrożone wykluczeniem społecznym i ratowania likwidowanych miejsc pracy. Niezbędna jest ścisła współpraca z gminami, dlatego model ten jest możliwy do zrealizowana przez spółdzielnie socjalne osób prawnych.