Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
WOES: Jeśli jest już wiosna, to zapraszamy do Starej Łubianki
2014-03-21

Chociaż Spółdzielnia Socjalna Stara Łubianka działa już od lipca ubiegłego roku, to wiatru w żagle nabrała tak naprawdę dopiero teraz. 

Początki nigdy nie są proste, w tym przypadku były szczególnie trudne. Sprawy organizacyjne, biurokracja, problemy personalne – wszystko to sprawiło, że start przeciągał się z miesiąca na miesiąc. A kiedy już mogli zacząć  - wtedy zaczęła się zima. Dla spółdzielni, której oferta opiera się w znacznej mierze na usługach rolniczych – w tym sprzedaży warzyw ekologicznych oraz pracach związanych z porządkowaniem zieleni, to tradycyjnie martwy okres. Tym bardziej, że i w cateringu – drugim po usługach rolniczych – filarze działalności Spółdzielni – początek roku bywa słaby.

Na szczęście wygląda na to, że najtrudniejszy okres Spółdzielcy mają już za sobą. Wiosna rozpoczęła się bowiem na dobre, a wraz z nią przyszły pierwsze zlecenia: na wywóz drzewa z lasu. Posypały się też zamówienia na catering – są już zlecenia na organizację przyjęć komunijnych. Aktualnie jednak spółdzielców zajmuje przede wszystkim lepienie pierogów: w ofercie między innymi pierogi z kapustą i pieczarkami, ruskie oraz krokiety. Amatorów pierogów nie brakuje, rąk do pracy również – Spółdzielnia zatrudnia obecnie 11 osób. 

 
Bieżącą działalność Spółdzielni od niedawna można już śledzić na bieżąco na nowej stronie internetowej: www.staralubianka.spoldzielnie.org Zapraszamy gorąco!
Więcej na temat oferty Spółdzielni można przeczytać tutaj.