Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Ważą się losy spółdzielczego konsorcjum
2014-04-04

W siedzibie naszego Stowarzyszenia odbyło się kolejne spotkanie mające na celu powołanie spółdzielczego konsorcjum. Uczestnicy zgodnie przyznają, że było ono potrzebne, udane, i że do oficjalnego porozumienia coraz bliżej. 

Spółdzielnie socjalne działające na terenie województwa Wielkopolskiego dysponują określonym potencjałem. Niejednokrotnie realizują odpowiedzialne zlecenia o wysokiej wartości, zdarza się jednak, że nie mogą podejść do określonych przetargów czy przyjąć większych zleceń, ponieważ nie są w stanie zrealizować ich w oparciu o własne zasoby. Połączenie potencjału spółdzielni socjalnych przy realizacji zleceń wymagających wprowadzenia wadium, zaangażowania znacznej ilości pracowników oraz tych, które wymagają znacznego zaangażowania sprzętu może zaowocować realizacją zleceń o wyższej wartości.

Współpraca między spółdzielniami wydaje się być konieczna. Z tym postulatem zgodzili się uczestnicy dzisiejszego spotkania – przedstawiciele kilkunastu spółdzielni socjalnych z całej Wielkopolski. To oni, wraz ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych powołają w maju pierwsze takie konsorcjum w Polsce.