Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Wizyta studyjna - czy uda się zainspirować województwo podlaskie?
2014-04-11
W dniach 8-9 kwietnia zorganizowaliśmy wizytę studyjną na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej z Białegostoku. Mamy nadzieję, że nasi spółdzielcy skutecznie zachęcili gości do zakładania spóldzielni socjalnych w województwie podlaskim

W wizycie wzięły udział 23 osoby z województwa podlaskiego, w tym przedstawiciele: ROPS w Białymstoku oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, m.in. Ośrodków Pomocy Społecznej, Stowarzyszeń oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Przez kolejne dwa dni goście poznali przedstawicieli wielkopolskich spółdzielni socjalnych. Wspólnie dyskutowali o szansach i zagrożeniach jakie stoją przed spółdzielcami na początku i w trakcie ich działalności. 

Pierwszego dnia grupa odwiedziła spółdzielnie socjalne w Poznaniu: Spółdzielnia Socjalna Anima, Poznanianka oraz Masterpunkt służymy odwiedzającym poradą oraz opisały codzienność poznańskich spółdzielni socjalnych. Nasz specjalista ds. ekonomii społecznej, Zbigniew Prałat, opisał podstawy funkcjonowania sektora, a także przybliżył gościom działalność Stowarzyszenia. W drugim dniu grupa odwiedziła Spółdzielnie Socjalne: Otwarci, Sport i Rehabilitację oraz Grodzką. Było o społecznej odpowiedzialności biznesu, współpracy z wielkimi firmami oraz spółdzielniach socjalnych zakładanych przez jednostki posiadające osobowość prawną.

Naszym zadaniem była moderacja tej wizyty i wnioskując po poniższym dokumencie wywiązaliśmy się z tego jak należy. Mamy nadzieję, że wizyta okazała się inspirująca, a  gościom z województwa podlaskiego życzymy wielu równie dobrych spółdzielni.