Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Przedstawiamy: Spółdzielnia Socjalna Sport i Rehabilitacja
2014-04-17

Sprzedają, doradzają i dowożą asortyment – a wszystko po to, by ułatwić życie osobom z niepełnosprawnościami. Przedstawiamy Spółdzielnię Socjalną Sport i Rehabilitacja.

Spacerując po konińskiej Starówce warto zajrzeć do świeżo otwartego sklepu ortopedycznego prowadzonego przez spółdzielców ze Sportu i Rehabilitacji. Proponowany przez Spółdzielnię asortyment można w zależności od potrzeb kupić albo wypożyczyć. Na miejscu obsługa sklepu udziela porad i pomaga dobrać właściwy sprzęt. W sklepie można dowiedzieć się więcej o usługach transportowych dedykowanych osobom z niepełnosprawnościami, które również oferuje Spółdzielnia.

Spółdzielnia Sport i Rehabilitacja powstała z inicjatywy Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej i Konińskiego Stowarzyszenia Sportowego Mustang w 2013 r.  Ideą przedsięwzięcia i jego głównym założeniem było przekonanie, że to właśnie osoby z niepełnosprawnościami, podopieczni Fundacji, wiedzą najlepiej z własnych doświadczeń, co się sprawdza, a co nie na rynku sprzętu medycznego. Skoro sami testowali poszczególne rozwiązania, będą najlepszymi doradcami dla osób, które potrzebują wsparcia w wyborze optymalnego dla siebie sprzętu. Spełnienie tej idei było możliwe dzięki dotacji inwestycyjnej, którą Spółdzielnia zdobyła w Projekcie „PWP Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej II” realizowanym przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Dotacja pozwoliła uruchomić sklep i zatrudnić pracowników.Przed siedzibą Sportu i Rehabilitacji, która mieści się przy ul. 3 Maja 3 w Koninie, niemal codziennie widać  znak rozpoznawczy Spółdzielni – specjalnie oznakowanego busa. Auto dostosowane jest do transportu osób niepełnosprawnych, posiada bowiem windę dla wózków inwalidzkich. W samej siedzibie prowadzona jest sprzedaż asortymentu ortopedycznego takiego jak np. stabilizatory, piłki rehabilitacyjne, ortezy, gorsety, wkładki profilaktyczne. Sklep ma w ofercie również asortyment do opieki urologicznej. Wypożyczyć na dogodnych warunkach można np. wózek inwalidzki, kule, balkonik, łóżko dostosowane do potrzeb osób nieporuszających się, poduszki i materace przeciwodleżynowe. Co istotne, sprzęt ten podlega refundacji z NFZ, poza tym kupujący mogą tez ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON czy PCPR. O warunkach takiego dofinansowania i możliwościach jego pozyskania można zdobyć informacje bezpośrednio w Spółdzielni.

Kadra Spółdzielni to dwójka przedstawicieli handlowych - Daniel i Janusz, którzy również zamiennie zajmują się transportem osób, dalej Joasia – pracowniczka administracyjno-biurowa oraz sprzedawcy w sklepie, oboje z kwalifikacjami fizjoterapeuty - Żaneta i Dawid.  O sprzedawanych produktach ortopedycznych i urologicznych wiedzą najwięcej, służą radą, konsultują sprzedawane produkty z kupującymi, by optymalnie dopasować je do ich potrzeb i oczekiwań. Specjalistami od sprzętu ortopedycznego są Daniel i Janusz, którzy sami chętnie korzystają z nowych rozwiązań na rynku i dzielą się swoimi doświadczeniami z klientami. Obecnie młodzi na rynku przedsiębiorcy starają się trafić do klientów: drogą poczty pantoflowej oraz poprzez stronę internetową www.sportirehabilitacja.pl czy fanpage facebookowy: https://www.facebook.com/SportIRehabilitacja. Trwa ponadto intensywny czas promowania Sportu i Rehabilitacji w społeczności lokalnej - bezpośrednie prezentacje handlowe, w których biorą udział przedstawiciele Spółdzielni. Chcąc sprostać oczekiwaniom obecnych i przyszłych klientów, spółdzielcy przygotowali ankietę dotyczącą potrzeb i oczekiwań potencjalnych nabywców co do sprzętu medycznego, który znajduje się w ofercie Spółdzielni. Ankieta dostępna jest na portalu społecznościowym Facebook. Pomożecie?

Kontakt do Spółdzielni Sport i Rehabilitacja:

ul. 3 Maja 3, 62-500 Konin
mail: biuro@sportirehabilitacja.pl
tel. 63 3070733
kom. 696 172 655
www.sportirehabilitacja.pl