Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Dni Otwarte Funduszy Europejskich już za nami
2014-05-09

Unia Europejska – Polska: 10 lat w jednej drużynie – pod takim hasłem zorganizowaliśmy spotkanie w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Wniosek – tylko w drużynie można wygrywać.  

Zaplanowany turniej gier planszowych dobrze korespondował z filozofią święta. Droga do mety nie była łatwa. Najpierw po raz kolejny zaskoczył nas „Eurobusiness”. Mimo, że gra była uczestnikom znana to rozgrywka była niezwykle emocjonująca. Troszkę finansów i zarządzania w przyjemnej formie. Już wiemy, że nie zawsze opłaca się odrzucać oferty rynkowe, gdyż po czasie cena może drastycznie zmaleć. Warto zapamiętać: bankructwo może być bliżej niż nam się wydaje, ale też karta losu zawsze może się odwrócić.

„Wsiąść do pociągu: Europa” była dla grających naprawdę długą trasą, pełną wybojów i niewykorzystanych biletów. Budowanie tras kolejowych z chociażby Berlina do Moskwy to nie lada wyczyn, tym bardziej, że napotykamy przeszkody, jak chociaż brak szczęścia w doborze odpowiedniego koloru kart.
 
„Polska w budowie” okazała się dla graczy prawdziwym wyzwaniem, gdyż stawianie dróg, mostów i autostrad to problem nie tylko w rzeczywistości. Gra wymagała szybkich, ale też dobrze zaplanowanych decyzji, a przede wszystkim umiejętności współpracy. I właśnie współpraca i gra zespołowa okazała się być najważniejsze.  I chociaż pula nagród była ograniczona, to zwycięzcami czują się wszyscy.Wszystkim bardzo dziękujemy i liczymy na rewanż. 


  
Pliki do pobrania