Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
I Konińskie Forum Ekonomii Społecznej za nami
2014-05-26
Za nami historyczne, bo I Konińskie Forum Ekonomii Społecznej. Na jeden weekend Licheń Stary zamienił się w spółdzielczą stolicę regionu. W Hotelu Atut przedstawiciele Spółdzielni Socjalnych z całej Wielkopolski obradowali na temat powołania konsorcjum spółdzielni socjalnych.
              Wszystko rozpoczęło się od rejestracji uczestników Forum w czasie której  goście otrzymali m.in. materiały promocyjne związane z tematyką Forum. Uroczyste otwarcie Forum nastąpiło
o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej, podczas któregouczestnicy zostali oficjalnie przywitani przez Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych – Przemysława Piechockiego. Prezes Stowarzyszenia  nawiązując do „okoliczności przyrody” życzył wszystkim wielu inspirujących objawień.
Jego życzenia miały się spełnić już w czasie pierwszego panelu dyskusyjnego. Paneliści
i panelistki: Ewa Roman(Spółdzielnia Socjalna Wspólny Sukces), Andżelika Smorawska (Spółdzielnia Socjalna Otwarci), Monika Karkus-Kowalska (Spółdzielnia Socjalna Aktywni) i Arkadiusz Kowacz (Spółdzielnia Socjalna Open Technologies) dyskutowali o szansach i zagrożeniach wynikających z zrzeszania się spółdzielni socjalnych. W debatę czynnie włączała się publiczność, a dyskusje przeniosły się na warsztaty, podczas których uczestnicy opracowywali strategie działania dla swoich branż.

    
Aktywny udział uczestników charakteryzował zresztą całe Forum – zarówno części panelowe jak i warsztatowe. Owszem, momentami wymiana zdań była niezwykle ożywiona, entuzjaści spierali się ze sceptykami, a prowadzący musieli odpowiadać na niezwykle trudne pytania.  Nie mogło być inaczej, kiedy dyskutowano między innymi o schematach przepływów finansowych, kontroli obszarów działań i sposobach zarządzania tym – zupełnie nowym przecież – podmiotem.
Dwa dni, kilkanaście godzin intensywnych rozmów i konkluzja –KFES nie zamyka, ale otwiera kolejny etap prac nad spółdzielczym konsorcjum.
 
               
 
 
 
 
Galeria zdjęć