Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Targi Aktywnych Form Pomocy – Bystrzyca Kłodzka 2014
2014-07-02
26/27 czerwca br. w Bystrzycy Kłodzkiej odbyła się kolejna odsłona Targów Aktywnych Form Pomocy. Spotkanie zorganizowane zostało po raz piąty i było okazją do wymiany doświadczeń z zakresu aktywizacji osób wykluczonych społecznie. 
Wydarzenie skierowane było do przedstawicieli samorządów wojewódzkich, powiatowych, gminnych, organizacji pozarządowych, centrów integracji społecznej, spółdzielni socjalnych oraz innych podmiotów wykorzystujących instrumenty aktywnych form pomocy.Podczas targów swoją działalność zaprezentowało m.in. Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych z Poznania. Podczas prezentacji multimedialnych o tematyce „Dobrych Praktyk Wybranych Podmiotów”, nasza specjalistka ds. promocji, Anna Dranikowska przedstawiła zakres działalności stowarzyszenia, opierając się na wybranych przykładach przedsiębiorstw społecznych. W panelu „Problemy i bariery w rozwoju ekonomii społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – na przykładzie osób niepełnosprawnych” wziął udział prezes Stowarzyszenia, Przemysław Piechocki. W swojej wypowiedzi wskazał wiele innowacyjnych rozwiązania systemowych z zakresu ekonomii społecznej. Ciekawymi wystąpieniami były przemówienia: prof. dr hab. Mirosława Grewińskiego oraz Pawła Błachowicza. Obaj przedstawili zalety i wady aktualnych rozwiązań z obszaru polityki społecznej. Po przemowach prelegenci odpowiadali na pytania słuchaczy zebranych na hali sportowej.Dzień kończył bankiet, na którym nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Drugi dzień, to moduły plenarne. Zaproszeni goście (podzieleni na grupy) mieli przyjemność zwiedzać Bystrzycę Kłodzką, inni z kolei szlakiem Marianny Orańskiej, Międzygórze i prowadzoną przez Fundację Równi Choć Różni, przedszkole społeczne.


Uczestnicy targów mieli okazję zaprezentować swoją działalność, wystawiając się na wyznaczonych przez organizatorów stoiskach. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko SNRSS, gdzie na pytania odpowiadał Kamil Tomicki. Pozostaje tylko żałować, że na targach zabrakło wielkopolskich spółdzielni.

Targi Aktywnych Form Pomocy odbywają się cyklicznie, co roku, ale w różnych miejscach kraju.  Dodatkowych informacji można szukać na stronie: http://www.mpips.gov.pl/.