Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Spółdzielnia Socjalna KOSS- robi wielkie porządki w Kościanie!
2014-07-22
Kościańska Operatywna Spółdzielnia Socjalna ruszyła na ratunek placom, osiedlom i przystankom. Jaka to pomoc? Oczyszczanie, koszenie, pielęgnacja i wszystko co sprawi, że te miejsca zyskują nową jakość.
 
Spółdzielców można spotkać na dwóch osiedlach w Kościanie:  na osiedlu Konstytucji 3 Maja i Jagiellońskim. Spółdzielcy przyjęli zlecenie od Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W ramach tego zlecenia zajmują się pielęgnacją terenów zielonych na terenie tych osiedli. Pozytywne opinie i widoczne zmiany to najlepsza rekomendacja dla Spółdzielni Socjalnej.
Nie jest to jednak jedyne duże zlecenie jakie realizuje Spółdzielnia. Gmina wiejska Kościan powierzyła opiece KOSS-a place zabaw i przystanki autobusowe na jej terenie. Z prac spółdzielni korzystają  również rowerzyści,, gdyż do zadań spółdzielni należy dbanie o wiaty rowerowe znajdujące się przy ścieżkach rowerowych.

Obecnie w Spółdzielni Socjalnej KOSS znajduje zatrudnienia znalazło 8 osób, pięć z nich to byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowych. Pracują z zapałem i entuzjazmem, co zdecydowanie wpływa na efektywność pracy przedsiębiorstwa.
Spółdzielnia zajmuje się nie tylko działalnością gospodarczą.
Chętnie uczestniczy również w akcjach charytatywnych i różnego rodzaju zbiórkach.  Takich akcji ma być więcej.

Chociaż spółdzielcy pracują ciężko, to jednak gotowi są na kolejne zlecenia, tym bardziej, że o zbliżającej się zimie nie można zapomnieć.
Przeczytaj jak powstała spółdzielnia socjalna KOSS

Innowacyjnie? Może nie, ale mieszkańcy Kościana mogą wreszcie spacerować po zadbanych osiedlach, dzieci bawić się na bezpiecznych placach zabaw a rowerzyści odpoczywać na zadbanych przystankach.