Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Nie byłeś na wakacjach? Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca? Zapraszamy do Konina, szlakiem spółdzielni
2014-08-04
Zapraszamy do podróży szlakiem spółdzielni socjalnych. Ciekawe miasto, interesujące inicjatywy i wiele miejsc do odwiedzenia- tylko w  Koninie.

        Swoją podróż zacznijmy od zakwaterowania się w Spółdzielni Socjalnej Blues Hostel (ul. 3 Maja 1 – 3, tel. 511-177-499, www.blueshostel.pl). W pięknej, staromiejskiej kamienicy znajduje się siedemnaście miejsc noclegowych w 5 klimatycznych pokojach, każdy inspirowany innym gatunkiem muzycznym, na przykład:  „Jam session” albo w „Blues factory”. Spółdzielnia jest obecnie jedynym na terenie miasta Konina hostelem w pełni przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. W promieniu stu metrów od hostelu znajduje się przepiękna starówka połączona z malowniczymi, nadwarciańskimi bulwarami.

         Starówka, to jednocześnie możliwość zaspokojenia swojego pragnienia i głodu w Spółdzielni Socjalnej Grodzka (Plac Wolności 7, tel. 63/240-89-80, kom. 783-608-017, www.grodzka.spoldzielnie.org).  Restauracja to kameralne miejsce, świetnie nadające się na rodzinny obiad, spotkania biznesowe czy organizację niewielkich uroczystości. W niezwykły nastrój wprowadzają klientów dania kuchni polskiej, przygotowane w oryginalny sposób z najlepszych i świeżych produktów.  Po posiłku spacerem wzdłuż bulwarów można odwiedzić Park im. F. Chopina i Mini ZOO, a także Spółdzielnię Socjalną Otwarci (Kilińskiego 1, tel. 63 249-68-75, www.otwarci.spoldzielnie.org). Przedsiębiorstwo społeczne, które projektuje, szyje i sprzedaje niezwykłe ubrania dla wyjątkowych ludzi.

        Po odwiedzinach w starszej części miasta, szlakami nowoczesności (Nowy Konin) zapraszamy do odwiedzenia Spółdzielni Socjalnej Piekiełko (Dworcowa 7A, www.piekielko.spoldzielnie.org ).  Jest to idealne połączenie restauracji i pubu. Za dnia goście mogą skosztować piekielnie dobrych posiłków, które oferuje szef kuchni. Wieczorem przy nastrojowej muzyce mogą napić się piwa i zapomnieć o trudach codziennego życia. Tym bardziej, że centrum miasta to idealne miejsce na wieczorną zabawę. Wśród miejskich zabudowań rozciąga się malowniczy i pięknie oświetlony miejski skwer, gdzie na tle Konińskiego Domu Kultury znajduję się słynna ławka Przeglądu Konińskiego. To na niej zasiadają najznakomitsi goście odwiedzający miasto. Centrum, to nie tylko zabawy, lecz także punkt odniesienia do kolejnych spółdzielni socjalnych. Najbliższa już na Zatorzu – osiedlu graniczącym z centrum miasta. Na terenach Zatorza swoją siedzibę ma Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna Kraśnica (Szymanowskiego 1, tel. 601 934 445, www.krasnica.pl). Sklep oferuje sprzedaż staropolskich i lokalnych potraw. Jego największą, chociaż nie jedyną zaletą jest produkcja, która odbywa się na miejscu. Klienci mogą nabyć m.in. pierogi, surówki, sałatki, golonkę, uszka. Wszystkie potrawy wyrabiane są ze świeżych produktów i robione według najstarszych, lokalnych przepisów. Sklep oferuje także dania, gotowe do jedzenia, zaraz po zakupie. Kolejny spółdzielczy przystanek to Konińska Spółdzielnia Socjalna Spektrum (Powstańców Wielkopolskich 14, tel. 607 – 088 – 282, www.spektrum.spoldzielnie.org).  To wyjątkowe przedsiębiorstwo społeczne łączy pod jedną nazwą Przedszkole Pinokio i Salę Zabaw Słoneczko (Ks. Jerzego Popiełuszki 2, tel. 720 – 333 – 666). Przedszkole jest jedyną w subregionie konińskim placówką przeznaczoną wyłącznie dla dzieci z autyzmem. Instytucja mieści się w jednym budynku ze spółdzielnią socjalną. Nieco bardziej w kierunku Lichenia swoją siedzibę ma druga placówka spółdzielni. Sala Zabaw Słoneczko. Jest to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu ze swoim dzieckiem - dzięki profesjonalnie zaopatrzonej sali, dzieci mają możliwość połączenia aktywności fizycznej z edukacją. W Słoneczku odbywają się m.in. imprezy okolicznościowe, półkolonie i dni malucha, placówka oferuje również możliwość całodniowej opieki nad dzieckiem. Kiedy dzieci miło spędzają czas w Słoneczku, rodzice mogą udać się do Lichenia, a tam… do Spółdzielni Socjalnej Inspiracja (Konińska 46, www.ssi.pl) albo do Rychwała i Spółdzielni Socjalnej Poryw (Konińska 78, www.poryw.spoldzielnie.org ), która zajmuje się pielęgnacją terenów zielonych oraz obsługuje między innymi masowe imprezy, w tym Rychwalia. Warto zobaczyć to wszystko na własne oczy, dlatego zapraszamy na spółdzielczą Eskapadę do subregionu konińskiego.

 

Spółdzielczy Konin to coś nowego, jeśli nie widziałeś, to doświadcz tego!!!

 

     Opisane spółdzielnie mogły powstać i rozwijać swoją działalność dzięki wsparciu Stowarzyszenia Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy: www.kowes.spoldzielnie.org.

 

 

Spółdzielnia Socjalna BLUES HOSTEL

 

 

Spółdzielnia Socjalna AKTYWNI

 

 

Konińska Spółdzielnia Socjalna SPEKTRUM

 

 

Spółdzielnia Socjalna INSPIRACJA