Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Cykl reportaży na temat ekonomii społecznej w Polskim Radiu.
2012-09-13

„Uszyć sobie szczęście”, ale nie tylko.  Programy Pierwszy i Trzeci Polskiego Radia prezentują cykl reportaży poświęcony ekonomii społecznej. 

W środy o 18.15 w radiowej Trójce, w czwartki o 21.05 w programie Pierwszym Polskiego Radia można posłuchać o tym, jak wygląda ekonomia społeczna w praktyce. W ciągu ostatnich kilku tygodni zaprezentowały się przedsiębiorstwa społeczne z całej Polski – wśród nich między innymi spółdzielnia socjalna „Na Wzniesieniach” z województwa łódzkiego, spółdzielnia socjalna „Warszawa”, która prowadzi sławny ekohostel „Emma” w Warszawie czy spółdzielnia socjalna „Opoka” z małopolskich Kluczy.  Wielkopolskę godnie zaprezentowała spółdzielnia socjalna „Otwarci”, o której już pisaliśmy tutaj.
Wszystkich audycji można odsłuchać na internetowej stronie Polskiego Radia.

Reportaże radiowe powstają są w ramach projektu "Uda się – upowszechnianie idei przedsiębiorczości społecznej II" realizowanego przez Stowarzyszenie Czas Przestrzeń Tożsamość i Studio Doozo - Pierwsza Spółdzielnia Socjalna w Szczecinie. A już dzisiaj w Magazynie Reporterów Jedynki reportaż o Spółdzielni PaNaTo. Uczestnikami dyskusji towarzyszącej emisji reportażu będą Tadeusz Durczok – Wiceprezes Związków Pracodawców Przedsiębiorców Społecznych oraz Prezes naszego Stowarzyszenia – Przemysław Piechocki.

Zapraszamy na godzinę 21.05 do Programu 1 Polskiego Radia.