Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
Dobra Spółdzielnia Socjalna już zarejestrowana
2014-10-15
Dobra Spółdzielnia Socjalna to naprawdę dobra robota. Jak dobra? Już niedługo będzie można się przekonać w klubokawiarni jaka powstanie w Poznaniu.
W tym tygodniu a dokładnie 13 października miało miejsce znaczące zdarzenie, jakim było wpisanie Dobrej Spółdzielni Socjalnej do Krajowego Rejestru Sądowego. Nie ma co wierzyć w przesądy, bo owa 13-stka na pewno okaże się dla przedsiębiorstwa szczęśliwa.

Pomysł na powstanie przedsiębiorstwa narodził się dzięki inicjatywie dwóch  organizacji Stowarzyszenia Na Tak i Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Przedsiębiorstwo poprowadzi w centrum Poznania klubokawiarnię. Miejsce będzie wyjątkowe z wielu powodów. W Dobra Cafe będą pracować osoby z niepełnosprawnością intelektualną, które już intensywnie przygotowują się do tej roli. Udział w szkoleniach, praktyki w restauracjach i kawiarniach to wszystko po to ,aby goście byli zachwyceni obsługą w powstającej klubokawiarni. Odwiedzający to miejsce będą na pewno pod wrażeniem wielu akcji i atrakcji jakie planuje Dobra Spółdzielnia Socjalna. Wystawy, spotkania oraz „darmowe przytulanie” w połączeniu z pyszną kuchnią to będzie wyróżnikiem tego miejsca.

Wegańskie, wegetariańskie i bezglutenowe dania, zdrowy catering i wspaniałe słodkie wypieki już niedługo zagoszczą na dobre w Poznaniu, oczywiście dzięki Dobrej Spółdzielni Socjalnej.

Życzymy powodzenia i czekamy z niecierpliwością, aby móc odwiedzić Dobrą Cafe

Fanpage Dobrej Spółdzielni Socjalnej