Strona główna | Kontakt
Poprzedni
Następny
Aktualności
W kręgu innowacji – Targi w Warszawie
2014-10-17

Dyskusje o innowacjach w polityce prozatrudnieniowej w otoczeniu świeżo wypalonej ceramiki i zapachu mydła wytwarzanych przez nasze spółdzielnie – tak w skrócie wyglądał nasz wczorajszy udział w Targach ,,W kręgu innowacji’’.

W organizowanych na Stadionie Narodowym przez Krajową Instytucję Wspomagającą Targach Innowacji braliśmy udział wraz ze Spółdzielnią Socjalną 1979 i Spółdzielnią Socjalną Równe Szanse, które powstały w naszym projekcie „Innowacyjny model aktywizacji zawodowej uczestników WTZ”. Pierwsza z nich sprzedawała z powodzeniem ozdobne mydła wytwarzane w obsługiwanej przez byłych uczestników WTZ Gołuchowskiej Manufakturze Mydła i Pachnidła. Równe Szanse z kolei zaskakiwały klientów pięknie wykonaną ceramiką użytkową, produkowaną przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Największym powodzeniem cieszyły się świnki-skarbonki.

Przy naszym stoisku uczestnicy Targów mogli się dowiedzieć jak powstały towarzyszące nam spółdzielnie, jak budowaliśmy partnerstwa lokalne, o które się opierają i w jaki sposób powielać model w innych społecznościach. Osoby goszczące przy naszym stoisku były zainteresowane możliwościami ekonomii społecznej w obszarze rozwiązywania konkretnych problemów w swoich gminach. Odbyliśmy wiele owocnych rozmów.

Dziękujemy Krajowej Instytucji Wspomagającej za zaproszenie!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Targów.              
Galeria zdjęć